Dyrektor Coinbase: W przeciągu 5 lat będzie miliard osób w ekosystemie kryptowalut

źródło: pixabay.com
1 859

Współzałożyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalut Coinbase udzielił wywiadu dla portalu TechCrunch, w którym opisał swoją wizję rozwoju Coinbase, jak i całego rynku kryptowalut. Brian Armstrong powiedział, iż „w przeciągu 5 lat co najmniej 1 miliard osób będzie uczestniczyło w ekosystemie kryptowalut”. Ponadto, plany Armstronga w sprawie wdrażania nowych tokenów na platformę są delikatnie futurystyczne. Powiedział, iż w przyszłości Coinbase będzie wspierać „miliony różnych tokenów”. 

Giełda kryptowalut Coinbase to jedna z najszybciej rozwijających się platform tradingowych na świecie. W ostatnim czasie, większość ważniejszych wydarzeń związanych z platformami kryptowalutowymi – kręci się wokół Coinbase i ich partnerów. Dyrektor giełdy jest wyraźnie podekscytowany aktualnym stanem oraz kierunkiem rozwoju walut wirtualnych, jak i samej technologii blockchain, która może zrewolucjonizować świat finansów, ale również zastąpić stare i mniej bezpieczne systemy księgowe.

„Chcemy być światowym mostem, przez który przyjeżdżają ludzie i za pieniądz fiducjarny mogą otrzymać dowolnie wybraną kryptowalutę” – powiedział Armstrong

W przyszłości opartej o tokeny można zauważyć (zdaniem Armstronga), że Coinbase będzie wspierać setki tokenów w ciągu „lat”, a nawet potencjalnie „milionów” w przyszłości. Jest to niewątpliwe spora zmiana, biorąc pod uwagę, iż Coinbase akceptuje na razie 5 kryptowalut. Dodanie ogromnej ilości tokenów uczyniłoby go znacznie większym gigantem niż obecne instytucje finansowe, takie jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE).

„To ma sens, że każda firma, która posiada tabele kapitalizacji powinna mieć swój własny token. Każdy projekt open source, każda organizacja charytatywna, potencjalnie każdy fundusz lub nowe typy zdecentralizowanych organizacji i aplikacji, wszystkie będą miały własne tokeny”- dodał Armstrong

Kryptowalut
źródlo: pixabay.com

Giełda kryptowalut Coinbase i rozwój platformy

W sierpniu br., Brian Armstrong udzielił wywiadu dla agencji prasowej Bloomberg, iż 2017 rok był dla giełdy niezwykłym okresem aktywności. Jak podał Armstrong, na Coinbase rejestrowało się dziennie około 50000 nowych użytkowników. Ponadto, Coinbase nie odpuszcza inwestycji w innowacyjne rozwiązania cyfrowe i pozyskało zespół Distributed Systems, aby stworzyć zdecentralizowaną platformę cyfrowej tożsamości dla użytkowników portfeli kryptowalutowych i sklepów internetowych.

Co sądzicie o przewidywaniach dyrektora generalnego Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze