Elon Musk zaskakuje. McDonald wprowadzi płatności w Dogecoin?

Elon Musk po raz kolejny wystąpił jako zwolennik Dogecoina. Co na to McDonald?

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, po raz kolejny wystąpił jako zwolennik Dogecoina. Po tym, jak w ostatnich tygodniach był nieco mniej medialny w stosunku do kryptowaluty, którą zawsze wspierał – Dogecoin (DOGE), Musk zaczął odpowiadać na serię tweetów z Mcdonald’s.

W związku z tym poruszeniem na twitterze, osoba ze społeczności DOGE wyciągnąła stary tweet od Muska ze stycznia 2022 r., kiedy dyrektor generalny Tesli oświadczył na Twitterze, że zjadłby Happy Meal przed kamerą w telewizji, gdyby McDonald’s zaakceptował Dogecoin jako środek płatniczy. Członek społeczności Dogecoin zapytał Muska, czy ta oferta jest nadal aktualna, a on odpowiedział twierdząco.

McDonald’s zaakceptuje Dogecoin (DOGE) jako środek płatniczy?

Elon Musk faktycznie zarzucił pomysł i złożył ofertę Happy Meal już w styczniu 2022 roku. W tym czasie cena DOGE wykazała silną reakcję i wzrosła dwucyfrowo.

Jednak McDonald’s nie wykazał żadnej poważnej reakcji, która mogłaby sugerować, że przymierza się faktycznie do akceptacji Dogecoin’a jako środka płatności.

McDonald’s jeszcze nie odpowiedział publicznie na tweeterze o „nadal aktualnej” propozycji Elona Muska. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że znana firma fast food chce po prostu wygenerować bezpłatną reklamę i zaangażowanie społeczności kryptowalutowej za pośrednictwem swoich tweetów. W zasadzie to już się udało, gdyż poruszenie na tweeterze McDonalda się zwiększyło pod ostatnim postem. Oprócz kilku tweetów, McDonald nie wykazał jeszcze żadnych poważnych kroków dotyczących pójścia w kierunku kryptowalut.

Wcześniej wspomniany DogeDesigner na tweeterze zaczepił McDonald, aby przypomnieć, że oferta Muska jest dalej aktualna. Post spotkał się z kilkoma reakcjami na Twitterze sugerującymi, że temat może być faktycznie rozpatrzony.

Tweety Elona Muska pompują cenę Dogecoin(DOGE)

Wszyscy, którzy śledzą notowania kryptowaluty DOGE, wiedzą, że ta bardzo reaguje na tweety Muska. Jakiś czas temu platforma Protos śledziła wpływ Muska na cenę DOGE i wyszło, że tweety podniosły cenę DOGE średnio o 4,5%, jednak były takie momenty, że notowania szybowały w górę ponad 20% po opublikowaniu wpisu przez znanego przedsiębiorcę. W momencie pisania artykułu cena DOGE wynosi 0.08708. Ostatni bardzo duży wystrzał miał miejsce pod koniec października zeszłego roku, który był również spowodowany medialnym szumem. Cena odnotowała wtedy ponad 100% wzrost w zaledwie kilka dni.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Korelacja Bitcoina ze złotem. Będzie kolejny wystrzał cenowy?

Komentarze