Electronic Arts: „inwestuj w Krypto” | Skojarzenia bez pokrycia, czy coś więcej?

Wydawca gier Electronic Arts (EA), napisał na Twitterze: „inwestuj w Krypto”. Czy zagadkowy tweet jest jedynie promocją nowego sezonu ich przebojowej gry, Apex Legends Season 3?

Większość obserwatorów uważa, że tweet może być nie tylko grą słowną, a entuzjaści kryptowalut mogą odebrać to jako dobrą monetę. Czy jest to zatem wyłącznie żart? Electronic Arts zdecydowanie jest świadome podwójnego znaczenia określenia „krypto”.

EA przesłało na Twitterze film promocyjny oficjalnego konta gry Apex Legends Season 3: Meltdown! z nową postacią o pseudonimie „Crypto”. Jest to nowa odsłona gry w trybie arena, która ma zostać wydana 1 października.

Inwestuj w Krypto

Mimo to język EA zastosowany w tweecie przy użyciu słowa „inwestuj” może nie być przypadkiem. Odpowiedzi, jakie posypały się pod tweetem są w przeważającej mierze związane z kryptowalutami. Niektórzy uważają to nawet za wskazówkę, że EA może przyjrzeć się bliżej branży blockchain.

Nawet Binance podchwycił temat i odpowiedziała w formie zabawnego, z lekka zachęcającego do podjęcia tematu GIF-a:

Przemysł blockchain od dawna obserwuje świat gier. To sektor, który od dawna ma apetyt na tę technologię. Wynika to z faktu, że większość współczesnych gier multiplayer oferuje wbudowane cyfrowe mechanizmy kolekcjonerskie lub walutę. Oznacza to, że doskonale nadają się do tokenizacji i obiecującego wykorzystania technologii blockchain. Wiadomo nie od dzisiaj, że sektor gier i blockchain mają się ku sobie.

Wygląda na to, że w tej chwili Electronic Arts prawdopodobnie nie wyda niczego związanego z blockchainem, ani nie planuje wydania tokena do gier. Wygląda to na marketingową prowokację przed wydaniem nowej gry. Jednocześnie Electronic Arts nie wykluczyło, że są w firmie osoby, w których głowach orbitują tematy związane z kryptowalutami.

Czy uważacie, że tacy giganci jak Electronic Arts pozostają w tyle za startupami w świecie gier opartych o blockchain? Czy kiedykolwiek zobaczymy, jak EA wkracza do branży kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze