Tron rośnie! Aż 563 zdecentralizowane aplikacje i wzrost wolumenów transakcji

Ubiegłe dni były nieco bardziej łaskawe dla rynku altcoinów. Wzrost ceny zanotował również Tron, którego rynek rośnie w ostatnim czasie! Całkowita kapitalizacja tego aktywa wynosi $1,19 miliarda, natomiast obecna cena $0,0178 za sztukę.

Wzrost Dappów

Zgodnie z oświadczeniem Fundacji Tron z Twittera, Tron rośnie w całkiem zadowalającym tempie. Jako ekosystem może pochwalić się już 563 zdecentralizowanymi aplikacjami na swoim blockchainie, natomiast całkowita liczba zaimplementowanych smart contractów wynosi 1420. To, co jednak ucieszy fanów tej technologii, adopcja Trona postępuje w stałym tempie.

Wśród aplikacji utworzonych na tym blockchainie możemy spotkać nowości takie jak TronCosmos, karcianą grę, która pozwoli nam gromadzić TRX poprzez kupowanie statków kosmicznych. Inna z nich, Zethyr Exchange, to zdecentralizowana giełda, która została stworzona do dystrybucji 100% swojego dochodu za pomocą systemu dywidend. Giełda dzieli się swoim zyskiem, a także oferuje brak opłat transakcyjnych. 

Ambicje TRX

Tron jest jednym z tych młodszych projektów, które mają wielkie ambicje. Początki funkcjonowania TRX sięgają przełomu 2017 i 2018 roku. Wtedy też, podczas szczytu bańki altcoinów, cena tej kryptowaluty osiągnęła ponad $0,24 za sztukę. Obecnie poziom ten zdaje się być nieosiągalny, mimo to, projekt cały czas się rozwija i sukcesywnie poszerza swoje technologiczne zaplecze. 

Istotną figurą w tronowej układance i kolejnym powodem, przez który Tron rośnie, jest Justin Sun. Młody przedsiębiorca, twórca Tron oraz CEO BitTorrent jest centralną i niezwykle medialną postacią. To on przyciąga dużą uwagę do zarządzanych przez siebie projektów. Dobrym przykładem takiego medialnego szumu jest niedawny lunch Suna z Warrenem Buffetem i związane z tym zamieszania.

Wzrost ekosystemu Tron zwiastuje dobrą przyszłość tego projektu, nawet jeśli nie odbędzie się ona na wykresach. Technologiczna adopcja to coś, czym nie pochwali się wiele projektów. Czy Tron będzie w stanie zrównać się popularnością z Ethereum? Zobaczymy!

Komentarze