Dziura na Bitcoin Futures! Czy byki wypełnią lukę na $11 800?

Dziura na Bitcoin Futures to temat nieustające powracający ostatnio w przestrzeni kryptowalutowej. Okazuje się, że w przypadku kontraktów na CME, taka luka faktycznie istnieje. Dokładniej, na poziomie 70% ponad obecną ceną.

Luki

Luki na rynkach finansowych powstają, gdy aktywem nie handluje się po konkretnej cenie; w taki sposób, że w order booku pozostaje wyraźnie nieregularna dziura. Te zazwyczaj powstają rzadko, aczkolwiek inaczej dzieje się w przypadku BTC. CME zamyka się bowiem na weekendy, gdzie obrót kryptowalutami trwa 24 godziny na dobę. Według niektórych, luki mogą być bardzo pomocne podczas analiz kursu kryptowaluty.

CME i ich dziura

Dziura na Bitcoin Futures w przypadku CME usytuowała się na poziomie $11 800. Tak twierdzi trader exitscammed, który podzielił się swoimi myślami na Twitterze. Luka powstała na skutek szybkiego wzrostu ceny BTC sprzed kilku miesięcy. Jest to ważne, gdyż Bitcoin ma historię wypełniania luk, zmiany ceny w miejscach, gdzie CME nie prowadziło handlu. Zgodnie z postem Richarda Hearta, BTC szczelnie wypełnia wszystkie luki CME w ciągu kilku tygodni po ich wystąpieniu.

Nie ma dość jasnego wytłumaczenia zjawiska wypełniania się luk, co byłoby odpowiedzialne za istnienie korelacji. Wiele osób twierdzi, że wynika to ze stale zmieniającej się ceny BTC. W tej sytuacji wypełnienie się dziury jest czysto przypadkowe. Inni zaś twierdzą, że za to zjawisko odpowiedzialne są kontrakty futures i sposób ich działania.

Czy BTC pokona $10 000?

Czy byki są gotowe na przepchnięcie najpopularniejszej kryptowaluty przez granicę $10000? Wielu analityków twierdzi, że istnieje wiele przesłanek, które to umożliwią.

W swoim corocznym raporcie, Blockchain Capital wyjawiło, że BTC może przebić się nawet przez obecne ATH w przyszłym roku. Opinię tę potwierdza również Mike Novogratz, były partner banku Goldman Sachs, który obstawia, że najpopularniejsza kryptowaluta przejdzie przez poziom $20 000 najdalej na początku 2021 roku.

Niedźwiedzia dziura

Poza dużą luką powyżej ceny BTC, istnieje także taka, która znajduje się na poziomie $3500. Oznacza to, że utrzymuje się już od roku. W przypadku gwałtownego spadku ceny, ta luka może doprowadzić do pogłębienia się ewentualnej bitcoinowej depresji.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze