Dupa zbita | Pewna rocznica bitcoina, której nikt nie świętuje…

1 369

Dwanaście miesięcy temu, dokładnie 15 grudnia 2018 r., rynek bitcoina przeżywał dramatyczny moment. To właśnie tego dnia kurs spadł do poziomu poniżej 3200 dolarów. Po tym, jak „król kryptowalut” obniżył pułap lotu do najniższego punktu licząc od sierpnia 2017 r., rynek zalała krew. Dziś, pomimo blisko 120% wzrostu rynek nie widzi powodu, aby ta rocznica bitcoina była hucznie celebrowana. Dlaczego?

Znane osobistości, takie jak Tom Lee czy Michael Novogratz zdawali się połknąć własne języki nie potrafiąc wytłumaczyć się z astronomicznych prognoz cenowych BTC. Tymczasem Bloomberg zastanawiał się, czy bitcoin kiedykolwiek będzie w stanie podnieść się po tak dramatycznym upadku.

źródło: marketwatch

Krytycy bitcoina mieli używanie na Twitterze. Do czystki w obozie byków jednak nie doszło. Niektórzy postrzegali to jako dobrą okazję do zakupów, zanim rozpocznie się kolejny rajd bitcoinowych byków.

Ci, którzy wróżyli dalsze spadki do poziomu 2000 $ udławili się własnymi słowami, jak tylko 15 grudnia niedźwiedź położył na rynku ciężką łapę. Co było dalej, pamiętamy doskonale. W drugim kwartale bitcoin rozpoczął kolejny rajd, który ostatecznie – pod koniec czerwca, wywindował cenę BTC do ponad 13 700 $.

Rocznica Bitcoina, której nikt nie celebruje

Po historycznym piku bitcoinem szargały sztormy i huragany w postaci mniej lub bardziej znaczących korekt. W efekcie cena powróciła do dzisiejszego poziomu w okolicach 7 100$.

rocznica bitcoina
wykres BTC USD w skali tygodniowej od TradingView

Jakby na to nie patrzeć, notujemy 120% wzrostu kursu BTC rok do roku, a to dość niespotykane na tradycyjnych rynkach. Bitcoin osiągał jak dotąd lepsze wyniki niż złoto czy ropa naftowa. Jednakże, jak to ujął Alistair Milne, Crypto Twitter pozostaje w minorowym nastroju pomimo gwałtownego wzrostu ceny bitcoina w 2019r.

Wygląda na to, że rynek liczył na więcej. Niestety, bitcoin uparcie tkwi na poziomie rzędu 7000$. Jakie są jego dalsze plany? Już dziś kolejna analiza techniczna od Jurka S. Nie możecie tego przegapić!

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze