Drugi największy bank Korei Płd. tworzy portfele kryptowalut

Korea Południowa jest teraz jednym z bardziej istotnych rynków kryptowalut. Obrót na parze KRW/BTC stanowi ponad 10% dziennego obrotu Bitcoinem. Won koreański zamyka podium (1 – jen japoński, 2 – dolar amerykański). Światło dzienne ujrzała informacja, że drugi największy bank Korei postanowił stworzyć portfele tak by klienci mogli bezpiecznie przechowywać swoje środki.

Korea Płd. jest bardzo przychylna kryptowalutom, choć regulacje prawne nie są aż tak przyjazne jak w przypadku Japonii. Tam Bitcoin uznany jest za pełnoprawną walutę. Jednakże prace legislacyjne w Korei ciągle trwają i precyzowane są kolejne aspekty. Jedną z ważniejszych regulacji było ustalenie zasad funkcjonowania giełd kryptowalut i procedur jakie muszą stosować wobec swoich klientów. Pozwoliło to na dynamiczny rozwój handlu kryptowalutami, a także na zakładanie biznesów z nimi związanych. Widać to doskonale właśnie po pozycji jaką zajmuje won koreański.

Bank Sinhan ogłosił, że jest w trakcie przygotowywania usługi portfela dla swoich klientów, którzy chcieliby bezpiecznie przechowywać kryptowaluty. Ze względu na wzrosty Bitcoina i całego rynku zainteresowanie cyfrowalutami rośnie. Przechowywanie kryptowalut miałoby być darmowe. Opłaty pobierane byłyby jedynie w przypadku wypłaty środków. Bank nie wyklucza także dalszego rozszerzenia swojej oferty jeżeli chodzi o kryptowaluty.

Nie jest to pierwszy bank, który zaczyna wchodzić w świat kryptowalut. Już wcześniej informowaliśmy o szwajcarskim banku Falcon, który we współpracy z brokerem Bitcoin Suisse AG zaczął oferować zarządzanie kryptowalutami dla swoich klientów. W holu siedziby banku stanął nawet bitomat. Aby jednakże zostać klientem banku trzeba posiadać bagatela 2 miliony franków szwajcarskich.

Podobnych kroków można spodziewać się coraz częściej – zwłaszcza w Korei. W przeciągu ostatniego roku punkt ciężkości rynku kryptowalut przeniósł się z Chin w stronę Japonii oraz własnie Korei Południowej. Kraje te odpowiadają za blisko 3/4 światowego dziennego obrotu. Wraz z amerykańskim dolarem stanowią ponad 90% rynku. Tego typu informacje, tj: kolejne udogodnienia dla osób niezwiązanych do tej pory z rynkiem kryptowalut, mogą przyczynić się do dalszego wzrostu popularności kryptowalut. To z kolei najprawdopodobniej spowoduje napływ świeżego kapitału. To jednakże są jedynie przewidywania długoterminowe. W krótszej perspektywie należy pamiętać o wysokiej zmienności kryptowalut, a tym samym zwiększonemu ryzyku straty.

MW

 

Komentarze