Dom aukcyjny Sotheby’s przyjmie płatności w kryptowalutach

Należący do miliardera Patricka Drahi dom aukcyjny Sotheby’s ogłosił kolejną inicjatywę związaną z rynkiem kryptowalut. Tym razem chodzi o zaakceptowanie płatności dokonywanych w kryptowalutach podczas aukcji rzadkiego diamentu.

Jest to kolejny w tym miesiącu przykład, że nawet luksusowe domy aukcyjne interesują się kryptowalutami. Poprzednio Sotheby’s przeprowadził aukcję NFT z serii CryptoPunk, który został sprzedany za prawie 12 milionów dolarów.

Sotheby’s zaakceptuje kryptowaluty

Szczegółowe informacje na temat wspomnianej transakcji znajdziesz w artykule rzadki CryptoPunk sprzedany na aukcji w Sotheby’s. Chociaż podczas licytacji sprzedano cyfrowy token, to zwycięzca zapłacił za niego tradycyjnymi walutami. Tym razem będzie odwrotnie, bo dom aukcyjny przeprowadzi aukcje prawdziwego diamentu, za które zwycięzca będzie mógł zapłacić kryptowalutami BTC i ETH.

Historyczna aukcja 101-karatowego diamentu

Aukcja wyjątkowo rzadkiego 101-karatowego diamentu zostanie przeprowadzona przez oddział Sotheby’s Hong Kong. Wydarzenie zaplanowano na 9 lipca 2021 r. Osoby zainteresowane złożeniem oferty mogą to zrobić w bitcoinach lub ethereum. Przewidywana cena, jaka padnie za ten wyjątkowy diament, wynosi aż 15 000 000 USD. Diament wyróżnia się nie tylko dużą ilością karatów (100-karatowe diamenty są bardzo rzadkie, a tym samym drogie), ale również doskonałym kształtem przypominającym gruszkę.

Dom aukcyjny Sotheby’s nazwał diament The Key 10138. Co ciekawe pod względem wielkości będzie to drugi co do wielkości diament w kształcie gruszki, jaki kiedykolwiek pojawił się w oficjalnym obiegu. Ekscytacji związanej ze zbliżającą się aukcją nie kryje prezes Sotheby’s: „Wywodzący się ze starożytności symbol wartości można będzie po raz pierwszy kupić za pomocą najnowszej waluty.”

„The most ancient and emblematic denominator of value can now, for the first time, be purchased using humanity’s newest universal currency.”

Podjęcie decyzji o akceptowaniu płatności dokonywanych w dwóch najpopularniejszych kryptowalutach potwierdza zaangażowanie domu aukcyjnego w innowacyjne technologie, a dodatkowo może ułatwić kupującemu opłacenie transakcji.

Diament wystawiony w galerii Sotheby’s Hong Kong

Diament będzie można obejrzeć w tygodniu poprzedzającym aukcję. The Key 10138 zostanie wystawiony w galerii należącej do Sotheby’s Hong Kong.

Komentarze