Dogecoin i SNX odnotowały duże wzrosty

1 799

Dogecoin w miniony weekend odnotował pokaźne wzrosty po tweetach Elona Muska.

Dogecoin to kryptowaluta, która została stworzona 6 grudnia 2013 r. w oparciu o popularny internetowy mem „Doge” i zawiera Shiba Inu na swoim logo.

DOGE podskoczył z 5 centów do ponad 5,8 centa w niedzielę rano, gdy Elon Musk napisał na Twitterze, że „będzie nadal wspierać dogecoin”. Musk dodał, że nadal kupuje DOGE. Token wzrósł do 6,3 centa we wczesnych godzinach azjatyckich w poniedziałek.

Dogecoin słynnie z tego, że rośnie głównie wtedy, gdy Elon Musk lub inni znani przedsiębiorcy wypowiedzą się o nim publicznie.

Firma Musk zajmująca się samochodami elektrycznymi, Tesla (TSLA), akceptuje DOGE jako płatności w swoim sklepie z towarami, a Musk wcześniej stwierdził, że „współpracuje z twórcami Dogecoin”, aby poprawić jego wydajność.

Zwolennicy Dogecoina zawsze pytali, czy Dogecoin kiedykolwiek osiągnie 1 $. Trudno powiedzieć, dokąd pójdzie cena, ale wysoka zmienność wydaje się być podstawą, ponieważ użyteczność kryptowaluty jako memowej monety pozostaje niejasna.

Synthetix Network (SNX)

Innym coinem, który pozytywnie zaskoczył inwestorów podczas minionych dni jest SNX. Synthetix Network wzrosło aż o 85% w ciągu jednego dnia.

Synthetix to zdecentralizowany protokół emisji aktywów syntetycznych, założony przez Kaina Warwicka i Fundację Synthetix. Początkowo był znany jako Haven, kiedy po raz pierwszy został uruchomiony we wrześniu 2017 roku. Pod koniec 2018 roku platforma rozszerzyła swoją wizję i zmieniła nazwę na Synthetix. Dziś platforma jest największą zdecentralizowaną giełdą instrumentów pochodnych w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi), mogąc pochwalić się imponującą kwotą ~700 mln USD w łącznej wartości zablokowanej (TVL) od listopada 2020 r.

Synthetix to instrumenty pochodne, które zapewniają ekspozycję na aktywa świata rzeczywistego w łańcuchu Ethereum. Podobnie jak w przypadku instrumentów pochodnych na tradycyjnych rynkach finansowych, Synthetix pozwalają użytkownikom zabezpieczać i ograniczać ryzyko, spekulować na ruchach cenowych i uzyskiwać dostęp do niedostępnych aktywów lub rynków. Wszystko to odbywa się bez konieczności posiadania przez osobę fizyczną aktywów bazowych.

Ten nagły wzrost jest spowodowany przez zwiększony dzienny wolumen sieci dzięki nowej funkcji. Platforma wymiany i aktywów syntetycznych oparta na Ethereum była jedną z pierwszych aplikacji do zdecentralizowanego finansowania (DeFi). Według analityków, Synthetix odnotował obroty przekraczające 200 milionów dolarów w ciągu 24 godzin, ponieważ jego produkt „atomic swaps” zyskał popularność wśród traderów . Swapy atomowe odnoszą się do wymiany kryptowalut z oddzielnych łańcuchów bloków.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze