Ile jeszcze spadnie Bitcoin i Ethereum? Analiza BTC, ETH

Kryptowaluty przebijają kolejne poziomy wsparcia. Jaka jest sytuacja na Bitcoinie?

Notowania Bitcoina w sobotę (18.06.2022) osunęły się w dolne ograniczenie wsparcia notując cenę nawet poniżej 18000$, po czym nastąpiło odreagowanie popytowe do 20000$.

Okolice tego wsparcia są bardzo ważne, gdyż jest to stare ATH (All time high) z 2017 roku, czyli najwyższa odnotowana cena we wspomnianym roku oraz ostatni poziom ratujący Bitcoina przed spadkiem do okolic 12000-10000$, gdzie znajduję się kolejne wsparcie.

Niestety na notowaniach nie widzimy szybkiego, zdecydowanego odreagowania ponad ten poziom wsparcia, co sugeruje, że droga do niższych poziomów jest dalej otwarta. Oczywiście można się spodziewać chwilowego wzrostu w formie korekty nawet do poziomu 28000$, lecz raczej bardziej prawdopodobne jest obecne utrzymanie się w rejonach 19000$ – możliwa dłuższa konsolidacja cenowa i ewentualny dalszy spadek.

Mierzenia Fibonacciego w długim terminie pokazują praktycznie idealne odbicie ceny od 0.786 poziomu Fibo. Z technicznego punktu widzenia, nawet jeśli teraz pojawi się chwilowy wzrost – może to być fałszywy sygnał zmiany trendu.

Warto pamiętać o możliwym odwiedzeniu 0.886 Fibo, które idealnie nakłada się na wcześniej wspomniany poziom wsparcia w okolicach 12000$ – 10000$.

Ethereum poniżej 1000$

Na notowaniach Ethereum, w sobotę również zaobserwowaliśmy szybki spadek poniżej kluczowego poziomu 1000$ i w następnej kolejności niewielkie odreagowanie.

Ruch popytowy na ETH jest bardzo mały, co nie zwiastuje zmiany trendu, lecz jego kontynuacje. Kolejny poziom wsparcia można wyznaczyć stosunkowo niedaleko, bo na poziomie 800$, lecz przebicie tego poziomu sugeruje odwiedzenie już bardzo niskich cen: 600$, a następnie 400$.

Warto pamiętać o możliwym chwilowym podbiciu ceny do 1200$, gdzie z kolei może być dalsza reakcja podażowa w stronę niższych poziomów cen.

ETH notuje 11 tydzień spadkowy z rzędu, co jest zdecydowanym niechlubnym rekordem.

Obie topowe kryptowaluty kończą tydzień ze spadkami sięgającymi prawie 30% w skali tygodnia. Praktycznie jedynym altcoinem, który wyłamał się tymczasowo z trendu spadkowego jest HNT(Helium), który notuje 22% wzrostu w ciągu ostatnich 7dni.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze