Doda NFT – szansa na zdobycie kawałka ciała piosenkarki

2 737

Piosenkarka Dorota Rabczewska-Stępień (bardziej znana jako Doda) zamierza wyemitować swoje NFT.

Nie będą to jednak obrazy namalowanie przez artystkę, a model 3D ciała Dody podzielony na 400 części. Coś jak puzzle, co może skłonić fanów piosenkarki do podjęcia próby skompletowania jak największej liczby NFT.

Rynek NFT tworzonych przez celebrytów

Temat NFT przygotowanych przez Dodę i Fanadise przewinął się już przez większość popularnych portali, dlatego początkowo nie mieliśmy zamiaru go opisywać. Kilku czytelników wyraziło jednak rozczarowanie tym, że nie wspomnieliśmy o tym projekcie, dlatego nadrabiamy zaległości.

Tokeny NFT od Dody mają trafić do sprzedaży już za trzy dni. Na razie jednak na stronie dodanft.com znajduje się jedynie krótki opis tego, co będzie można zyskać dzięki zakupom NFT (między innymi kawałek stopy, palca, piersi i inne części ciała piosenkarki).

„You can now become an owner of part of my left foot, a chunk of my beautiful mind, unbanded index finger, shapely right breast, pure heart or magical smile”.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej przed ewentualnym zainwestowaniem pieniędzy, z pewnością przejdą do kategorii Posts, gdzie jednak (przynajmniej w momencie publikowania niniejszego artykułu) trafią na następujący komunikat:

Warto również zwrócić uwagę na technologię wykorzystaną do stworzenia NFT. O ile hasła typu fotogrametria i modele 3D mogą rozpalać wyobraźnię, to dla wielu kolekcjonerów NFT istotniejsze jest to, na jakim blockchainie bazuje projekt (Ethereum, Tezos, Solana).

NFT Fanadise

W przypadku NFT od Dody wiadomo jedynie tyle, że partnerem akcji jest Fanadise, a do dokonania zakupu wystarczy założyć konto (niepotrzebny jest nawet portfel kryptowalut, a zwykły adres e-mail), natomiast w celu opłacenia zakupu należy podać… dane z karty kredytowej.

Czy warto inwestować w NFT?

O tym, że kolekcjonerzy NFT potrafią być wybredni i znane nazwiska niekoniecznie przekładają się na sukces, pisaliśmy w artykule niskie zainteresowanie NFT od Johna Ceny.

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, gdzie można znaleźć ciekawe prace, zajrzyj do zestawienia Oto rynki NFT, na których wystawiają się najlepsi. Osoby, które chcą uniknąć wysokich opłat transakcyjnych, powinny zainteresować się opartym o blockchain Tezos rynkiem hic et nunc, gdzie dużą popularnością cieszą się między innymi serie GEMZ oraz Window Still Life.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze