Do Kwon: powinienem podchodzić do UST bardziej sceptycznie. Mimo tego, będę nadal rozwijać Terra 2.0

Afera wokół upadku ekosystemu Terra (LUNA) i powiązanego z nim stablecoina UST ostatnio nieco przycichła. Wiele mówiło się o zarzutach dotyczących świadomego budowania piramidy finansowej i śledztwie wymierzonym w założyciela i CEO Terraform Labs (TFL), Do Kwona. Jak dotychczas nie spotkały go jednak żadne konsekwencje prawne, co więcej, udzielił kilka dni temu wywiadu portalowi Coinage, w którym zapewnił, że jego obecnym celem jest rozwój Terra 2.0.

Koreańczyk przyznał, że Terra (LUNA) to jego jedyne dziecko i pragnie naprawić jego dobre imię. „Nie chcę, by najważniejszy projekt mojego życia został na zawsze zapamiętany jako spektakularna porażka” – mówił. Co więcej, Do Kwon odniósł się także do upadku algorytmicznego stablecoina UST, który był spowodowany skoordynowanym atakiem i ujawnił kilka nowych, ciekawych szczegółów na ten temat. Jednym z nich jest sugestia, że niszczycielska spirala, która doprowadziła do upadku Luny i UST została wywołana przeciekiem z wewnątrz Terraform Labs. Do Kwon przyznał, że czas planowanego wycofania UST z głównej puli Curve był znany tylko i wyłącznie pracownikom TFL. Spadek płynności znacznie ułatwił atakującym zepchnięcie ceny UST poniżej 1 USD dnia 7 maja. Jakby tego było mało, stało się to dokładnie wtedy, gdy cała załoga kierownictwa TFL była na pokładzie samolotu lecącego do Singapuru, przez co nie mogła od razu zareagować na sytuację.

Co dalej z Terra 2.0?

Do Kwon zapewnił we wspomnianym wywiadzie, że sam nigdzie się nie wybiera i skupia wszystkie siły na rozwijaniu blockchaina Terra 2.0. Jak stwierdził:

„Pragnę, by tym razem wszystko kręciło się wokół społeczności, sam zaś osunę się w cień. Co więcej myślę, że rdzeń tej społeczności nadal żyje, i że są oni przygotowani do uruchamiania interesujących projektów na Terra 2.0.”

Choć wiele mówiło się o tym, że całe kierownictwo i zespół prawników Terraform Labs opuściło tonący statek, Do Kwon twierdzi, że z drużyny odeszło jedynie dwóch programistów. Rozważa także możliwość wykorzystania pozostałych środków TFL w postaci 311 BTC (ok. 6,7 mln dolarów) na wypłacenie odszkodowań ofiarom krachu UST i Terra (LUNA).

Pomimo zapewnień Do Kwona o jak najlepszych intencjach i planach odrodzenia, odbudowanie zaufanie społeczności Lunatyków lub zdobycie zaufania nowych inwestorów może być arcytrudne. A może jednak stary wyga zdaje sobie sprawę, że wraz z nową hossą, do rynku dołączy nowy, niczego nieświadomy narybek, który łyknie przynętę i niczym owce za swoim pasterzem, podąży w ślad za Do Kwonem w objęcia nowej piram… nowego projektu?

Co Wy o tym myślicie, dalibyście się namówić na zainwestowanie w nowe pomysły Koreańczyka, czy może zdeptane zaufanie odeszło bezpowrotnie?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx