Coinbase planuje wstrzymanie wpłat i wypłat Ethereum podczas nadchodzącego Merge

5 133

Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie czasowo zawiesi możliwość wpłat i wypłat Ethereum (ETH) podczas wrześniowego Merge.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem giełdy Coinbase, celem wstrzymania wypłat, które ma dotyczyć wszelkich ruchów tokenów ETH i ERC-20 na blockchainie, będzie zapewnienie „bezproblemowej i właściwej aktualizacji w wewnętrznych systemach Coinbase”. Sam zabieg nie ma więc wpływać na obrót wspomnianymi aktywami na giełdzie, a sama aktualizacja (Merge) ma być z punktu widzenia użytkowników „niezauważalna”.

„Postrzegamy to wydarzenie (Merge) jako ważny krok w kierunku postępującej adopcji kryptowalut na większą skalę i będziemy wspierać ją na wszystkie sposoby, zgodne z naszą misją, którą jest zwiększanie wolności gospodarczej na świecie” – powiedzieli przedstawiciele Coinbase.

Merge Ethereum (ETH) to ostatnio bardzo gorący temat i znaczna większość czytelników z pewnością wie, o co w niej chodzi. Bez zbędnego rozciągania i w ramach przypomnienia – aktualizacja ma na celu przeniesienie Ethereum z protokołu PoW (proof-of-work) na PoS (proof-of-stake), co zredukuje konsumpcję energii sieci Ethereum o spodziewane 99,95%, a jej zapowiedziana data to 15 września.

Giełda Coinbase przestrzega także użytkowników przed scamami towarzyszącymi aktualizacji Etherum (ETH), z których najpopularniejsze mają polegać na wysyłaniu przez oszustów próśb do użytkowników o „uaktualnienie do ETH2” poprzez np. kliknięcie w linki, logowanie się na rzekomych stronach giełdy itd. Coinbase prosi by pamiętać, że Wasze „Ethery” będą całkowicie bezpieczne i nie musicie podejmować żadnych działań po to, by zostały zaktualizowane.

Co w przypadku „stakowanych” ETH?

Przedstawiciele giełdy Coinbase tłumaczą, że wszelkie depozyty ETH2 „stakowane” obecnie na platformie zostaną automatycznie wymienione w saldzie na ETH. Po aktualizacji będą jednak widoczne pod pozycją „staked ETH”, a ich wypłata nie będzie możliwa wcześniej niż w początkach roku 2023.

Zgodnie z danymi portalu Glassnode 10% wszystkich ETH będących obecnie w obiegu jest „zamkniętych” w kontraktach ETH2. Ponad 50% tych tokenów jest „stakowanych” za pośrednictwem czterech giełd: Binance, Coinbase, Kraken i Lido.

Może Cię zainteresować:

Komentarze