DMM.com otwiera nową giełdę w Japonii

437

DMM.com Ltd. zostało założone w 1999 roku przez japońskiego miliardera o imieniu Keishi Kameyama. Firma zarządza m.in witryną rozrywkową online, która umożliwia użytkownikom kupowanie towarów i usług, takich jak e-booki, gry, popularne wydania DVD i wydruki 3D. Do tego DMM.com Securities jest drugą co do wielkości na świecie firmą forex pod względem wolumenu transakcji. W grudniu zeszłego roku ogłosili, że otworzą giełdę Bitcoin 11 stycznia 2018.

DMM.com otwiera nową giełdę

Grupa DMM zarządzała już małą platformą transakcyjną o nazwie Tokyo Bitcoin Exchange Inc. 1 grudnia 2017 ich działalność była zatwierdzona przez Financial Services Agency (FSA). Wtedy stała się jedną z 15 giełd w Japonii, które uzyskały taką akceptację. Po przemianowaniu na DMM Bitcoin platforma Tokyo Bitcoin Exchange zawiesiła swoje usługi. Na giełdzie będzie obsługiwane 7 par kryptowalut i zapowiedziano brak opłat nie licząc handlu na dźwigni. Z tego powodu możemy spodziewać się zwiększonego wolumenu na następujących kryptowalutach:

  • bitcoin (BTC),
  • ethereum (ETH),
  • nem (XEM),
  • ripple (XRP),
  • litecoin (LTC),
  • ethereum classic (ETC),
  • bitcoin cash (BCH).

Japonia, Chiny, regulacje

Pamiętajcie, że po problemach jakie społecznośc kryptowalut spotkała z strony chińskich władz Japonia umocniła swoją pozycję na rynku. Pisaliśmy o tym już parę miesięcy temu kiedy to obrót Bitcoinem w jenach japońskich stanowił ponad połowę całego obrotu. Natomiast o regulacjach ze strony Japońskiej Agencji Usług Finansowych i o potrzebie uzyskania pozwolenia na prowadzenie giełdy wspominaliśmy w grudniu w tym wpisie. Warto przypomnieć, że pozostałe z zaakceptowanych wówczas giełd mogą handlować wyłącznie Bitcoinem a jedynie DMM będzie mogło mieć w swojej ofercie altcoiny. W sieci wydaje się, że najbardziej za otwarciem giełdy czekają zwolennicy XRP.

DMM Group zapowiedziała też, że ​​planuje zostać „jedną z 10 największych kopalni na świecie” w roku 2018. W najbliższym czasie bedziemy mogli obserwować jak mocną pozycję na rynku giełd japońskich wypracuje sobie DMM.com. Na chwilę obecną wygląda, że jest to firma, która skrupulatnie realizuje swoje plany tak więc warto śledzić jej poczynania w dziedzinie kryptowalut.

Janusz Zieliński

Komentarze