Japonia – kolejne cztery giełdy z prawem do handlu

678

W dzisiejszych czasach nadal Państwo jako prawo decyduje o być albo nie być wszystkich firm w obrębie kraju. Od początku grudnia Japonia zalegalizowała kolejne 4 giełdy kryptowalutowe i zezwoliła na handel Bitcoinem na terenie kraju. Japońska Agencja Usług Finansowych zamyka tym samym drugą partię wniosków o przyznanie licencji.

Japonia i jej trudne wymagania

W grudniu grono legalnie działających giełd kryptowalutowych na terenie Japonii powiększyło się o 4 szczęśliwców, którzy sprostali wymaganiom postawionym przez Japońską Agencję Usług Finansowych. Jak można się było domyślać, wymagania te stwarzają sporo ograniczeń. Według agencji w dalszej mierze są rozpatrywane wnioski innych giełd, które ubiegają się o zezwolenie. Jednak już na dzień dzisiejszy odrzuconych zostało 12 wniosków, ponieważ nie spełniały postawionych warunków rejestracji. Giełdy o odrzuconym wniosku zamknęły już swoją działalność.

Zezwolenie to nie wszytko

Chociaż o zezwolenie na legalny handel jest dość ciężko to zezwolenie nie jest zwieńczeniem sukcesów. Jak się okazuje ze wszystkich czterech firm, zatwierdzonych w miesiącu grudniu( Tokyo Bitcoin Exchange Co. Ltd., FTT Corp., Bit Arg Exchange Tokyo Co. Ltd. oraz Xtheta Corp). Tylko ta ostatnia uzyskała autoryzację do handlu wieloma kryptowalutami, takimi jak Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), NEM (XEM) i Monacoin (MONA), a także tokeny kontrahenta (XCP). Pozostałe giełdy mogą handlować wyłącznie Bitcoinem (BTC).
O zezwolenie na działalność stara się również Coincheck, która jest drugą co do wielkości giełdą Bitcoin w Japonii. W oświadczeniu wydanym z 1 grudnia giełda stwierdziła, że ​​jej wniosek o przekształcenie się w „wirtualnego pośrednika wymiany walut” został złożony w połowie września i do tej pory jest pod kontrolą.

Dalsze regulacje

Po ogłoszeniu wyniku debat na temat przyznania licencji kandydatom, Japońska Agencja Usług Finansowych opublikowała dokument zawierający szczegółowe informacje na temat polityki administracyjnej obejmującej wirtualne waluty i początkowe oferty monet (ICO) w listopadzie. Wytyczne wyjaśniają, w jaki sposób agencja będzie monitorować cyfrową wymianę walut. W kraju kwitnącej wiśni nie zapowiada się jednak na monopol w dziedzinie kryptowalut, co jest dobrą prognozą na przyszłość. Może Japonia zastosuje złoty środek pomiędzy regulacją a wolnością Bitcoina.

Komentarze