Dla jednych życie, dla innych śmierć | Bitcoinowa zielona świeca daje i zabiera

4 988

W ubiegły weekend bitcoin przez większość czasu walczył o utrzymanie wyceny powyżej 10 000$. Trading w Azji przyniósł jednak w poniedziałek rano na rynek BTC niesamowity impuls. Czy skok wartości do poziomu ponad 10 600$ przeniósł BTC na kolejny poziom oporu? Co wydarzy się dalej?

Dynamiczna, bitcoinowa zielona świeca

Wszystko wskazuje na to, że bitcoin nie ma ochoty nurkować w dół wykresu ceny. Azjatycka sesja handlowa rozpoczęła się w tym tygodniu od głośnego uderzenia. Jedna wielka, zielona świeca wystrzeliła BTC kilka godzin temu do 10 640 $ zostawiając za sobą długi knot. Skok o 7% nie był bowiem w stanie utrzymać się zbyt długo, a sam opór okazał się zbyt silny. Wycena króla kryptowalut osunęła się w dół, do aktualnego poziomu w wysokości około 10 400$:

kurs bitcoina
źródło: tutaj

Sytuację na rynku mocno komentował Crypto Twitter, snując śmiałe projekcje o śmierci niedźwiedziego impetu:

Droga do 14 000$ stoi otworem?

Wydaje się, że dzisiejsza sytuacja może być kolejnym impulsem w kierunku spadku i konsolidacji kursu bitcoin. W dłuższych ramach czasowych niektórzy inwestorzy, tacy jak „Credible Crypto” nadal przewidują, że ostateczny etap korekty zmierza w kierunku 8000$.

Można domniemywać, że według wszelkich prawideł gry na rynku, w rejonie lokalnego dołka skupi się tłum gotowy nacisnąć na spust i wystrzelić kurs bitcoina z powrotem na wysokie, należne mu poziomy.

52,2 miliona dolarów zlikwidowanych shortów na Bitmexie

Dynamiczny impuls wywarł bezpośredni wpływ na zlewarowane pozycje na rynku bitcoina. Ze szczególną uwagą światowe media opisują dziś likwidację pozycji short na łączną sumę ponad 52 miliony dolarów na Bitmexie. Wypada dodać, że w wyniku pojawienia się dynamicznej, zielonej świecy, zlikwidowane zostały również pozycje długie o wartości 2,9 milionów dolarów. Potwierdza się powszechna opinia, że na niestabilnym rynku kryptowalut handel z dźwignią może nieźle namieszać.

bitcoinowa zielona świeca

W ubiegłym tygodniu niektórzy inwestorzy obstawiali poziom 8,8–9 tys. dolarów jako idealnej „strefy zakupów” dla bitcoin. Jednak pomimo tego, że większość technik wskazywała na niedźwiedzi pęd, Bitcoin po raz kolejny zrobił jak chciał. W dużej mierze dlatego tak wiele szortów zostało ponownie zlikwidowanych – oszałamiające 52 mln USD.

Optymizm wraca na rynek – nie tylko bitcoin

Skok wartości bitcoina o 5 procent w górę do koło 10 600$ był najwyższym wynikiem w ciągu ostatnich pięciu dni.

Oczywiście dynamiczna, bitcoinowa zielona świeca mogła nadać impet niektórym z głównych altcoinów o dużej kapitalizacji, takich jak ETH, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin i BNB. Zauważcie, że w tym samym czasie wzrósł również BNB o około 3%.

W ciągu kilku godzin po nagłym wzroście wycena bitcoina ponownie spadła. W chwili pisania tego tekstu kurs kryptowaluty wynosi około 10 300$, co oznacza wzrost o około 2% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Komentarze