Disney zapowiada kolekcję NFT

1 876

Disney to kolejny gigant, który chce zaistnieć na rynku NFT. Pierwsze niewymienialne tokeny pojawią się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Amerykańska korporacja jest właścicielem wielu kultowych marek, co może się przełożyć na bardzo zróżnicowaną serię NFT, w której każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie.

Seria NFT od Disneya

Z dotychczasowych informacji wynika, że kolekcja, która trafi na rynek w ciągu kilkunastu najbliższych dni obejmie prace inspirowane wszystkimi markami dostępnymi w Disney+.

Można więc oczekiwać, że wśród NFT nie zabraknie tokenów nawiązujących do bajek Pixara, świata Star Wars, klasycznych animacji Disneya oraz filmowego uniwersum Marvela.

Niestety, podobnie jak wiele innych znanych marek, Disney wyemituje NFT we współpracy z VeVe. Jest to popularna aplikacja, która pozwala kupować cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie. Nie są one jednak dostępne na blockchainie. Osoby zainteresowane zakupem tych NFT muszą więc zarejestrować się w aplikacji, a logowanie odbywa się z wykorzystaniem zwykłego adresu e-mail i hasła.

VeVe rozszerza ofertę NFT

Chociaż kupowanie NFT przez aplikację VeVe trudno porównać do handlu prawdziwymi tokenami niewymienialnymi, czego przykładem mogą być takie rynki jak NFTrade, Rarible czy Objkt, to firma regularnie rozszerza swoją ofertę o nowe serie. Do tej pory pojawiły się między innymi NFT Spider-Man na Veve oraz Klasyczne komiksy Marvela w formie NFT.

Premiera NFT od Disneya

Biorąc pod uwagę, że 12 listopada będą miały miejsce drugie urodziny serwisu Disney+, można założyć, że wtedy też NFT od Disneya trafią do sprzedaży za pośrednictwem wspomnianej aplikacji. Premierę serii „Golden Moments” oficjalnie potwierdziło VeVe.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych kolekcji, NFT mają być dostępne w różnych wariantach (w przypadku komiksów Marvela różnice polegały na innych okładkach). Dzięki temu osoby, którym uda się zdobyć rzadszy przedmiot będą mogły uzyskać za niego wyższą cenę przy ewentualnej odsprzedaży.

Szansa na przetestowanie serwisu Disney+

Osoby, które zdecydują się na zakup NFT Disneya, zyskają szansę wygrania próbnej subskrypcji Disney+.

Komentarze