Denelle Dixon obejmuje rolę CEO w Stellar Devolpement Foundation

827

Fundacja Stellar mianowała i zatrudniła nową osobę na stanowisko dyrektora generalnego Stellar Devolpement Foundation. Osobą tą została Denelle Dixon, która pełniła wcześniej stanowisko dyrektora operacyjnego w Mozilla oraz Firefox. Dixon zamierza objąć nową posadę 1 maja 2019 roku, a aktualny CEO, Jed McCaleb, zamierza zmienić swoje stanowisko na głównego architekta infrastruktury sieci Stellar. 

Przed dołączaniem do Stellar Devolpement Foundation, Denelle Dixon była dyrektorem operacyjnym Mozilli, jednej z najbardziej udanych organizacji open source. Podczas pracy w Mozilli kierowała się nieustanną walką organizacji o utrzymanie neutralności sieci internetowej. Dixon jest również znana z globalnych zmagań, aby użytkownicy mogli w pełni kontrolować swoje dane osobowe w Internecie. Popchnęła również Mozillę do zrozumienia, jak współpracować z podmiotami komercyjnymi. Pozostała jednak przy swojej podstawowej misji – wolności, innowacyjności i zwiększania możliwości w sieci internetowej.

„Cieszymy się, że Denelle będzie przewodzić Stellar Development Foundation (SDF) w kolejnej fazie rozwoju. Ogromne doświadczenie Denelle w prowadzeniu działalności i biznesu w Mozilli, a także jej działalność polityczna, popierająca zakres wolnego Internetu, szyfrowania oraz prywatności, będą niezbędne Fundacji w nadchodzących latach” – powiedział obecny CEO SDF, Jed McCaleb

Strukturalne zmiany w Fundacji ogłoszono zaledwie kilka dni po tym, jak zespół Stellar zaprezentował swoje nowe logo. Projekt znalazł się również w centrum uwagi, z racji, iż znajduje się w początkowej fazie handlu na platformie Coinbase Pro. Zmiany Stellar Devolpement Foundation postrzegane są jako sygnały, że projekt przygotowuje się do szerszej współpracy i przyjęcia technologii przez banki i instytucje finansowe.

stellar

Stellar – kryptowaluta organizacji non profit

Stellar Development Foundation (SDF) to organizacja non-profit założona w 2014 r., której celem jest wspieranie rozwoju sieci Stellar o otwartym kodzie źródłowym. Przy tworzeniu kryptowaluty Stellar Lumen, głównym zamysłem założycieli SDF była dystrybucja 95% tokenów dla społeczności i użytkowników sieci. Pozostałe 5% tokenów przeznaczono na pokrycie kosztów operacyjnych fundacji, a także umożliwienie dalszego ich funkcjonowania i rozwoju. Pod względem całkowitej podaży, istnieje ponad 100 miliardów tokenów Stellar. Ich liczba rośnie zawsze o 1% na rok, odpowiednio od sumy wszystkich tokenów. Najważniejszą misją i ideą twórców, jest umożliwienie wykonywania szybkich transakcji, idących w parze z niskim kosztem opłat transakcyjnych.

Co sądzicie o zatrudnieniu nowego CEO przez SDF? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze