Coinbase wspiera Stellar Lumens | Rebrand XLM i 30% w górę!

1 486
Coinbase idzie za ciosem i wprowadza kolejne pary kryptowalutowe na swoją platformę. Tym razem jest to Stellar Lumens. Zbiegło się to w czasie ze zmianą loga Stellara, zgodnie ze zbliżającym się wielkimi krokami rebrandingiem, a cena poszybowała o blisko 30% w górę.Stellar Lumens na liście

2 tygodnie wcześniej, 1 marca informowaliśmy Was o uruchomieniu rynków Ripple (XRP) na Coinbase. Wczoraj wprowadzono kolejną kryptowalutę na platformę, start przebiega identycznie, z podziałem na 4 fazy. Czyżby Coinbase zamierzał co 2 tygodnie implementować nowe rynki?

coinbase xlm listing

Stellar Lumens (XLM) jest od wczoraj przedmiotem handlu na platformie Coinbase Pro, zgodnie z zasadami 4-fazowego wprowadzenia. Dostępne rynki to: XLM/USD, XLM/EUR i XLM/BTC. Handel jest możliwy dla użytkowników spod jurysdykcji wspieranych przez Coinbase, z wyjątkiem stanu Nowy Jork, USA.

Coinbase podkreśla, że, na ten moment, XLM nie jest dostępny w podstawowej wersji giełdy – Coinbase.com czy też w aplikacjach mobilnych. Giełda wyda odrębne oświadczenie wobec tego. Jednakże doświadczenie ze startu XRP pozwala przypuszczać, że i na tych platformach kryptowaluta wkrótce się pojawi, prawdopodobnie już w najbliższych dniach.

Etapy uruchomienia XLM

4-fazowe wprowadzenie handlu polega na stopniowym, czasowym przejściu, od wyłącznie dostępnej opcji wpłat “Transfer-only” do “Full trading”. Każdy kolejno odbyty etap będzie potwierdzony na Twitterze Coinbase.

Uważajcie przy wpłatach, Coinbase stosuje technologię Destination Tag, więcej o tagach i memo dowiecie się stąd.

1. Transfer-only, pierwsza faza zaczęła się o godz. 21 wczoraj, 13 marca i potrwa minimum 12 godzin. Użytkownicy mogą tylko i wyłącznie wpłacać na giełdę swoje środki XRP i nic poza tym, żadnego handlu czy wystawiania zleceń.

2. Post-only, faza druga pozwala użytkownikom giełdy tylko na wystawianie limit orders bez możliwości ich finalizacji. Faza ta ma potrwać przynajmniej minutę.

3. Limit-only, przedostatnia faza, w której traderzy mogą skompletować limit orders, ale nie mogą jeszcze składać zleceń rynkowych. Order book ma pozostać w tym trybie przez przynajmniej dziesięć minut.

4. Full trading, pełna możliwość handlu, tradingu wraz z market, limit i stop orders.

Rebrand XLM

Stellar od dłuższego czasu może poszczycić się wysoką pozycją w rankingu kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Obecnie plasuje się na 7 miejscu z kapitalizacją na poziomie ponad $2 miliardów i 545 tys. Bitcoinów, z czego blisko 30%, ok. $450 milionów przybyło w ostatnim tygodniu.

Cena z 7 marca: $0,085

Cena z 14 marca: $0,11

CoinPaprika_XLM_price_?_2019-03-14

Środowisko spekuluje, że to z powodu zmiany loga, które wybrano jako pierwsze ogniwo w drodze do zbliżającego się, majowego rebrandingu. Zgodnie z opublikowaną ścieżką rozwoju projektu Stellar, rebranding nastąpi 1 maja 2019 r.

nowe logo xlm stellar

Dlaczego Stellar reorganizuje (ang. rebrand) siebie? Powodem jest wizerunek w świetle tradycyjnych instytucji finansowych, które Stellar pragnie połączyć. Czytamy krótką odpowiedź w ogłoszeniu sprzed kilku dni:

Widziałbyś kreskówkowy statek rakietowy wśród banków centralnych bądź w materiałach prasowych od krajowych władz monetarnych? My również nie.XLM zaliczył niemałe wzrosty w ostatnich dniach, skorzystaliście z okazji? Jak Wam się podoba nowe logo Stellara, szykujecie się na rebrand XLM? Komentujcie poniżej, zapraszamy!

Komentarze