Coinbase wspiera kryptowalutę Ripple (XRP)!

1 608
Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalutowych ogłosiła wsparcie dla kryptowaluty Ripple XRP. Jak na razie, handel będzie wyłącznie dostępny na platformie Coinbase Pro, a uruchomienie rynku podzielono na 4 fazy.XRP na Coinbase

Jak wiemy, Coinbase to m.in. giełda kryptowalut, położona w Stanach Zjednoczonych , gdzie szczególnie ostrożnie podchodzi się do cyfrowej ekonomii. Dlatego też, z uwagi na regulacje i procedury, nie jest łatwo firmie wdrożyć nowych rynków kryptowalut. Jednakże czasami się to udaje, w poniedziałek Coinbase ogłosił na blogu uruchomienie rynku XRP na Coinbase Pro.Wkrótce pojawi się rynek XRP/USD, XRP/EUR i XRP/BTC, ale nie dla wszystkich i nie od razu. Wsparcie dla XRP będzie dostępne dla użytkowników Coinbase Pro w Stanach Zjednoczonych (z wyjątkiem stanu NY). Dla użytkowników z Kanady, Singapuru, Australii i niektórych państw w Unii Europejskiej (Polski także). Inne jurysdykcje mogą być dodane w przyszłości.

EDIT: Aktualnie (edyt. 01.03.2019 – przyp. red. XRP zostało dodane na Coinbase.com oraz na aplikacje Android i iOS.4 fazy startu

Ogłoszono 4 fazy przejściowe księgi zleceń (ang. order book), gdzie ostatnia dopiero otwiera dostęp do pełnej możliwości handlu.

Każde przejście do następnej fazy będzie ogłaszane na Twitterze, obecnie znajdujemy się nadal w fazie pierwszej, a minęły już ponad 24 godziny.

1. Transfer-only, pierwsza faza zaczęła się o 10 rano w poniedziałek 25 lutego i potrwa minimum 12 godzin. Użytkownicy mogą tylko i wyłącznie wpłacać na giełdę swoje środki XRP i nic poza tym, żadnego handlu czy wystawiania zleceń.

2. Post-only, faza druga pozwala użytkownikom giełdy tylko na wystawianie limit orders bez możliwości ich finalizacji. Faza ta ma potrwać przynajmniej minutę.

3. Limit-only, przedostatnia faza, w której traderzy mogą skompletować limit orders, ale nie mogą jeszcze składać zleceń rynkowych. Order book ma być w tym trybie przez przynajmniej dziesięć minut.

4. Full trading, pełna możliwość handlu, tradingu wraz z market, limit i stop orders.

 

 Mała uwaga

Coinbase z uwagi na dbałość o zdrowie swoich rynków zastrzega sobie prawo ich zawieszenia w szczególnych przypadkach. Czytamy na blogu Coinbase:

Jeśli jakikolwiek punkt w nowym order booku nie spotka się z naszą pozytywną oceną, możemy zatrzymać go na dłuższy czas albo zawiesić handel zgodnie z naszymi Zasadami Handlowania.XRP to obecnie trzecia, a czasami nawet druga waluta w rankingu pod względem kapitalizacji, więc zawieszenie rynku jej chyba nie grozi.

XRP na Coinbase, co o tym sądzicie? Czy Coinbase będzie wdrażał coraz szybciej nowe waluty? Komentujcie poniżej.


Komentarze