Dash Nigeria | Kryptowaluty w Afryce

1 153
W Afryce pojawia się coraz więcej technologii, blockchain również ma tam swoje miejsce. W takich krajach jak Nigeria utworzono specjalne inicjatywy, promujące i szerzące użyteczność technologii w codziennym życiu, m.in. Dash Nigeria.Dash Nigeria

W Afryce ubiegłego wieku, czasach kolonializmu i neokolonializmu wiele z tamtejszych państw było, a niektóre nadal są uzależnione ekonomicznie od bardziej rozwiniętych gospodarek świata. Przywrócenie niezależności ekonomicznej mieszkańcom tamtych terenów nie jest łatwe, dlatego też pojawił się projekt Dash Nigeria.Dash Nigeria to organizacja non-profit, której celem jest promocja i edukacja na temat waluty Dash. Organizacja zrzesza członków nigeryjskiej społeczności na różnego typu konferencjach, spotkaniach, meet-upach w celu przedstawienia idei Dasha. Spotkania mają charakter edukacyjny i często kończą się praktycznym zainstalowaniem portfela DASH i wypróbowania technologii natychmiastowych transferów.Należy pamiętać, iż nigeryjscy, afrykańscy użytkownicy Dasha, czy też innych walut nie liczą na grę, spekulacje i zyski z handlowania. Tam technologie pozwalają im odzyskać niezależność ekonomiczną, przeprowadzać codzienne transakcje i w ogóle funkcjonować.

W przypadku Dasha użytkownicy transferują wartości poprzez Dash Text, otrzymują i wysyłają monety przy użyciu wiadomości tekstowych bądź kodów USSD.

Kryptowaluty w Afryce

Olbrzymim wyzwaniem dla wielu społeczności w Afryce jest internet, ok. 50% Nigeryjczyków, ze 190-milionowej populacji nie ma do niego dostępu.

Dash we współpracy ze startupem Yellow Card opracowali rozwiązanie, które pozwala zakupić voucher offline na tokeny DASH. Zrealizowanie ich, już wymaga dostępu do internetu, mimo wszystko popycha to adopcje Dash w Afryce. Yellow Card proponuje zakup takiego vouchera, karty w lokalnych sklepach: 55 000 placówek w 13 afrykańskich krajach.Zaopatrzyć się w Dash Digital Cash to już nie problem, lecz gdzie go wydać? Aktualnie w Nigerii ponad 100 tamtejszych lokali akceptuje płatności w DASH.

Zobowiązująca nazwa organizacji Dash Nigeria, nie ogranicza działań wyłącznie na terenie Nigerii, głoszenie idei Dasha dotyka również Ghany, czy Kenii.

Jak Wam się podoba projekt Dash Nigeria? Czy DASH rzeczywiście może wpłynąć na afrykańską ekonomię, kryptowaluty w Afryce? Zapraszamy do komentowania poniżej.

Komentarze