DASH na Coinbase Pro już od poniedziałku!

Wiodąca kryptowaluta amerykańska giełda Coinbase ogłosiła dzisiaj, że wkrótce udostępni trading kryptowaluta Dash dla kupujących i sprzedających użytkowników pro. Obsługa tradingu kryptowalutą rozpocznie się już w przyszłym tygodniu – 16 września.

Uruchomienie transferów Dash nastąpi w czterech etapach, zaczynając od fazy „transfer-only”, w której użytkownicy mogą przenosić tokeny Dash na swoje konta Coinbase Pro. Księgowanie zleceń będzie następnie wdrażane stopniowo. Na koniec dnia mają już być możliwe i dostępne wszystkie funkcje tradingu Dash-em.

DASH na Coinbase?

Jak to z Coinbase bywa, najnowsza oferta giełdy będzie dostępna we „wszystkich obsługiwanych jurysdykcjach”, z wyjątkiem Nowego Jorku i Wielkiej Brytanii. Coinbase dodała również, że niewykluczone, że dostępność w kolejnych regionach pojawi się „w późniejszym terminie”.

Pomimo tego, że Dash nie będzie jeszcze dostępny w Coinbase.com, standardowej platformie dla sprzedawców detalicznych, giełda w San Francisco poinformowała, że wkrótce może pojawić się osobne ogłoszenie w tej sprawie.

Należy pamiętać, że DASH nie jest jeszcze dostępny na Coinbase.com ani za pośrednictwem naszych mobilnych aplikacji konsumenckich. Opublikujemy osobne ogłoszenie, jeśli i kiedy ta funkcja zostanie dodana.

źródło: tutaj

Kilka słów o Dash

Dash początkowo pojawił się na scenie kryptowalutowej w 2014 roku. Stworzył ją amerykański przedsiębiorca blockchain Evan Duffield. Kryptowaluta jest aktualnie środkiem płatniczym w ponad 4000 punktów detalicznych na całym świecie. Wykorzystuje proof-of-work podobny do Bitcoin a jej podaż wynosi około 18 milionów monet. Ostatnie bloki zostaną wydobyte w 2300 roku.

Według Dash Core Group waluta ta poczyniła znaczne postępy w Ameryce Łacińskiej, gdzie coraz częściej wykorzystuje się ją do codziennych zakupów. Adopcja Dash wzrosła o ponad 80 procent tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Dash Core Group twierdzi, że w krajach Ameryki Łacińskiej jest około 10 000 portfeli Dash.

Komentarze