DappRadar: wydarzenia makroekonomiczne przyspieszają adopcję kryptowalut

Najnowszy raport DappRadar wskazuje na przyspieszenie adopcji oraz regulacji kryptowalut, na co wpływają wydarzenia makroekonomiczne. Przy okazji twórcy raportu zwracają uwagę na to, że ostatnie miesiące obfitowały w wydarzenia, które przełożyły się na wyjątkowy scenariusz dla technologii blockchain.

Chodzi między innymi o to, jak atak Rosji na Ukrainę wpłynął na wszystkie światowe rynki, zaczynając od gazu, przez ropę naftową, a na metalach i surowcach kończąc.

Rosnąca presja sprzedaży na rynkach finansowych

Geopolityczny krajobraz wywołał wśród inwestorów strach, co doprowadziło do presji sprzedaży na wielu rynkach, na czym ucierpiał również rynek kryptowalut.

Ukraina i Rosja liderami adopcji kryptowalut

Jednocześnie wojna miała ogromny wpływ na adopcję kryptowalut, szczególnie jeżeli chodzi o Rosję i Ukrainę. DappRadar umieścił je na pierwszych miejscach listy krajów o największych wskaźnikach adopcji. W przypadku Ukrainy jest to 12,73%, natomiast Rosja ma blisko 12%.

Źródło: DappRadar

NFT zyskują na popularności

Z raportu można się dowiedzieć również o rekordowo niskim poziomie transakcji DeFi, czemu towarzyszył wzrost zainteresowania NFT i to niezależnie od tego, o jaki blockchain chodzi.

Metraverse i Web3 przyciągają entuzjastów nowych technologii

Odnotowano również duży wzrost zainteresowania metaverse (zobacz również: Metaverse Otherside od twórców BAYC) i Web3. W tym przypadku chodzi nie tylko o zainteresowanie ze strony użytkowników, ale również o największe marki, które chcą zaistnieć w cyfrowych światach. Świetnym przykładem może być to, że McDonald’s zgłosił 10 wniosków o znaki towarowe związane z metaverse, a pod koniec marca ogłoszono, że KFC i Pizza Hut rejestrują znaki towarowe związane z metaverse i NFT.

Na czym pracują użytkownicy Web3 i krypto?

Większość użytkowników Web3 korzysta z komputerów stacjonarnych, co może być zaskoczeniem dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez smartfona. W dodatku w pierwszym kwartale 2022 r. procent użytkowników komputerów wzrósł z 48,6 do 51,8.

Pełny raport dostępny jest w tym miejscu.

Co sądzisz o wnioskach płynących z najnowszego raportu DappRadar?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx