DappRadar: wydarzenia makroekonomiczne przyspieszają adopcję kryptowalut

1 732

Najnowszy raport DappRadar wskazuje na przyspieszenie adopcji oraz regulacji kryptowalut, na co wpływają wydarzenia makroekonomiczne. Przy okazji twórcy raportu zwracają uwagę na to, że ostatnie miesiące obfitowały w wydarzenia, które przełożyły się na wyjątkowy scenariusz dla technologii blockchain.

Chodzi między innymi o to, jak atak Rosji na Ukrainę wpłynął na wszystkie światowe rynki, zaczynając od gazu, przez ropę naftową, a na metalach i surowcach kończąc.

Rosnąca presja sprzedaży na rynkach finansowych

Geopolityczny krajobraz wywołał wśród inwestorów strach, co doprowadziło do presji sprzedaży na wielu rynkach, na czym ucierpiał również rynek kryptowalut.

Ukraina i Rosja liderami adopcji kryptowalut

Jednocześnie wojna miała ogromny wpływ na adopcję kryptowalut, szczególnie jeżeli chodzi o Rosję i Ukrainę. DappRadar umieścił je na pierwszych miejscach listy krajów o największych wskaźnikach adopcji. W przypadku Ukrainy jest to 12,73%, natomiast Rosja ma blisko 12%.

Źródło: DappRadar

NFT zyskują na popularności

Z raportu można się dowiedzieć również o rekordowo niskim poziomie transakcji DeFi, czemu towarzyszył wzrost zainteresowania NFT i to niezależnie od tego, o jaki blockchain chodzi.

Metraverse i Web3 przyciągają entuzjastów nowych technologii

Odnotowano również duży wzrost zainteresowania metaverse (zobacz również: Metaverse Otherside od twórców BAYC) i Web3. W tym przypadku chodzi nie tylko o zainteresowanie ze strony użytkowników, ale również o największe marki, które chcą zaistnieć w cyfrowych światach. Świetnym przykładem może być to, że McDonald’s zgłosił 10 wniosków o znaki towarowe związane z metaverse, a pod koniec marca ogłoszono, że KFC i Pizza Hut rejestrują znaki towarowe związane z metaverse i NFT.

Na czym pracują użytkownicy Web3 i krypto?

Większość użytkowników Web3 korzysta z komputerów stacjonarnych, co może być zaskoczeniem dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez smartfona. W dodatku w pierwszym kwartale 2022 r. procent użytkowników komputerów wzrósł z 48,6 do 51,8.

Pełny raport dostępny jest w tym miejscu.

Co sądzisz o wnioskach płynących z najnowszego raportu DappRadar?

Może Cię zainteresować:

Komentarze