Czy zmiana trendu MUSI zostać poprzedzona „całkowitą paniką” ?

Rynki kryptowalut muszą wpaść w „całkowitą panikę” przed ożywieniem uważa Kevin O’Leary ale czy na pewno ?

Inwestor-milioner uważa, że ​​dno rynku będzie naznaczone „całkowitą paniką”, w którym to momencie słabe firmy ze „słabymi menedżerami” zostaną wyeliminowane, a branża będzie mogła dalej rosnąć.

Inwestor-milioner z programu telewizyjnego Shark Tank, Kevin O’Leary, mówi, że na rynkach kryptowalut pojawi się „całkowita panika” i „ogromna zmienność”, zanim branża wróci do silniejszych firm i jaśniejszych przepisów.

Pomimo niedawnego upadku firm finansujących kryptowaluty, w tym Voyager Digital i Celsius, O’Leary powiedział 13 lipca, że ​​wciąż brakuje nam „prawdziwego wielkiego wydarzenia” widzianego w poprzednich cyklach rynkowych, zanim wrócimy do przyspieszonego wzrostu stwierdzając:

Ta pasja rozgrywa się w kółko”.

Niektórzy inwestorzy zwracali uwagę na obecne warunki rynkowe w wyniku nadmiernego lewarowania scentralizowanych firm finansowych, takich jak Voyager i Celsius. O’Leary powiedział, że problemy z takimi firmami pochodzą od „idiotów menedżerów”, którzy muszą zostać wyeliminowani, aby przemysł był bardziej rentowny.

„To niefortunne, że te firmy spadły do ​​zera, ale w końcu skupimy się na znacznie silniejszych projektach”.

Ben Samaroo, dyrektor generalny WonderFi Technologies, firmy wspierającej inwestycje kryptograficzne, który był również obecny podczas wywiadu, powiedział, że ostatnie bankructwa są częścią „drugiej fali kryzysów kryptograficznych” w historii Kanady.

Samaroo wyjaśnił, że pierwszy „kryzys kryptograficzny” w Kanadzie charakteryzował się upadkiem nieistniejącej już giełdy kryptograficznej QuadrigaCX w 2019 roku, w której po nagłej śmierci jej założyciela Gerry’ego Cottena zniknęło 145 milionów dolarów w funduszach użytkowników.

Dyrektor generalny WonderFi uważa, że ​​ta druga fala kryzysów kryptograficznych spowoduje, że organy regulacyjne skupią się na produktach kryptograficznych, takich jak produkty Voyager Digital.

„Kanadyjskie organy regulacyjne przyglądają się każdemu w Kanadzie oferującemu produkty typu „zarabiaj”, aby dowiedzieć się, co to oznacza. Sprawdzają wszystkie procedury, by nakładać ograniczenia”.

Zasugerował, że regulacje dotyczące stablecoinów będą kolejną poważną przeszkodą dla branży. O’Leary stwierdził jednoznacznie, że „potrzebujemy więcej stablecoinów”, ale muszą potrafić zachować swój peg.

Powiedział, że to, co stało się ze zniszczeniem ekosystemu Terra w maju przez depegging Terra USD (UST) było „dobre” ale inni nie mogą iść tą samą ścieżką, jeśli chcą istnieć. Dodał, że Tether (USDT) może mieć więcej problemów po tym, jak w maju zachwiał się i spadł do 0,95 USD.

Na razie USD Coin (USDC) jest preferowaną monetą stablecoin na Bitbuy i Coinberry. Jednak Samaroo zauważył, że giełdy mogą wymieniać inne stablecoiny, o ile nie narażają użytkowników na „katastrofalne wydarzenie ze stablecoina, który nie jest aż tak stabilny”.

O ile ogólna ocena stanu rynku kryptograficznego nie budzi zastrzeżeń tak opinia, że „rynki kryptowalut muszą wpaść w „całkowitą panikę” przed ożywieniem” już owszem. Poniższy wykres historyczny cen BTC wyklucza „totalną katastrofę” z obecnych poziomów.

Należy zauważyć, że zdecydowana większość jak nie wszyscy komentatorzy oczekują spektakularnej katastrofy po której nastąpiła by zmiana trendu na zwyżkowy. Prześcigają się przy tym w prognozowaniu jak najbardziej pesymistycznych scenariuszy i poziomów zatrzymania.

Jednak także a może przede wszystkim należy pamiętać, że większość nigdy nie ma i nie może mieć racji. Myślenie życzeniowe jest wstępem do katastrofy na rynkach. Dlatego uważne obserwowanie rynku, trzymanie się zasad i uśrednianie cen może przynieść dobre rezultaty. Podniesienie rynku o kapitalizacji 937 mld USD jest dla spekulantów finansowych bardzo łatwym zadaniem i należy się spodziewać takich prób. Spektakularne spadki gdyby się przytrafiły będą wyłapywane na zasadzie „buy the dip” bo czas gra na niekorzyść bessy. Wszystko ma swój nieuchronny koniec.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze