Bitcoin ma problemy ale dzielnie walczy z kluczową linią trendu w pobliżu 20 000 USD

5 469

Bitcoin dzielnie walczy z kluczową linią trendu w pobliżu 20 000 USD, gdy indeks dolara amerykańskiego osiąga nowy szczyt od 20 lat.

Nic nie jest w stanie utrzymać indeksu dolara amerykańskiego (DXY) na niskim poziomie w tym roku, a obawy dotyczące jego wpływu na aktywa poza kryptowalutami rozprzestrzeniają się.

Bitcoin (BTC) znalazł się 14 lipca na poziomie nieco poniżej 20 000 USD, gdy siła dolara amerykańskiego osiągnęła kolejny szczyt od dwóch dekad.

Ruchy DXY skupiają się na jenie i euro

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD odbija się od minimów wywołanych świeżym 40-letnim szczytem inflacji w USA według indeksu cen towarów i usług konsumenckich (CPI).

Po chwilowym spadku poniżej 19 000 $, para wzięła kierunek powyżej 20 000 $, zanim skonsolidowała się bezpośrednio poniżej tego psychologicznie znaczącego poziomu.

W przypadku wskaźników materiałowych zasobów analitycznych w łańcuchu mieliśmy sygnał desperacji („do or die”) dla akcji cenowej BTC, gdy doszło do kluczowej rosnącej linii trendu, która miała miejsce od połowy czerwca.

Tego dnia linia trendu wyniosła około 19 600 USD, a BTC/USD zachował ją teraz jako wsparcie.

Tymczasem znaczące zyski wydawały się mniej prawdopodobne dla rynków kryptowalut, ponieważ dzień ponownie był rządzony przez dolara amerykańskiego.

Indeks DXY nowy szczyt osiągnął na poziomie 108,64, co stanowi wzrost o ponad 1% w porównaniu z 24-godzinnym dołkiem.

Poza krótkoterminowym negatywnym wpływem na Bitcoin i ryzykowne aktywa, siła USD była również złą wiadomością dla innych głównych światowych walut, przy czym komentatorzy BTC szczególnie koncentrowali się na jenie japońskim.

„Jen znów jest dziś poobijany. Bank Japonii zamrożony w oczekiwaniu na odwrócenie trendu przez Fed. Do tego czasu będą nadal niszczyć swoją walutę, ponieważ nie mają innej opcji” – przekonywał popularne konto na Twitterze Stack Hodler

„BoJ + Yen to spojrzenie w przyszłość EBC + Euro. Czy widzisz, dlaczego Bitcoin ma jeszcze znaczenie?”

Jak podał Cointelegraph, niektórzy uważają, że Fed również nie będzie miał innego wyjścia, jak tylko powstrzymać niszczące inflację podwyżki stóp procentowych pod koniec 2022 roku.

„W odpowiedzi na komunikat o poziomie CPI, który wykazał szeroką i przyspieszającą inflację, krótkoterminowe kontrakty terminowe na FF przesunęły się w górę, co oznacza szczytowe FF na poziomie 3,68% do 22.12 „. Inwestor i zarządzający funduszem hedgingowym Bill Ackman napisał w części wątku na Twitterze w reakcji na dane o CPI:

„W domyśle rynek oczekuje, że bardziej agresywna polityka Fed wepchnie nas w recesję do końca roku, a następnie w odpowiedzi na recesje zacznie obniżać stopy procentowe”.

Mała wiara w odrodzenie altcoinów

Przechodząc do altcoinów, płaski postęp w ciągu ostatnich 24 godzin nie był powodem, aby zakładać, że ceny nie mogą spaść bardziej, ostrzegł jeden z analityków.

W świeżych aktualizacjach tego dnia Il Capo z Crypto przewidział niedźwiedzie ruchy dla co najmniej dwóch tokenów w pierwszej dziesiątce kryptowalut według kapitalizacji rynkowej.

Na przykład Ether (ETH) grozi powrót do trzycyfrowej ceny.

Cardano (ADA) znalazło się w jeszcze gorszej sytuacji po kapitulacji wsparcia, które było testowane sześć razy w ciągu tych samych tygodni.

„Wsparcie zepsute i teraz testowane jako opór. Bardzo niedźwiedzie” – skomentował.

Dane z firmy badawczej Santiment rzucają jednak światło na potencjał możliwego odbicia tego altcoina, który w tym roku „spadł mocniej niż większość”.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1547357525955121153?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1547357525955121153%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbitcoin-fights-key-trendline-near-20k-as-us-dollar-index-hits-new-20-year-high

Może Cię zainteresuje:

Komentarze