Bitcoin ma problemy ze wsparciem na poziomie 20000 $

7 806

Powody dla których Bitcoin ma problemy ze wsparciem na poziomie 20 000 $

BTC nadal jest sprzedawany, ale analitycy twierdzą, że nastroje inwestorów mogą się odwrócić, kiedy inflacja osiągnie szczyt lub inwestorzy poczują, że sytuacja z niewypłacalnymi platformami DeFi została rozwiązana na dobre.

Wzrosty odnotowane w pierwszych dziesięciu dniach lipca prawie zostały zniwelowane 13 lipca, gdy Bitcoin (BTC) i cały rynek cofnął się w kierunku nowych rocznych minimów.

Przytłumione działania na rynku można przypisać różnym czynnikom, począwszy od dzisiejszego rekordowo wysokiego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz szalejącego dolara amerykańskiego, który ostatnio osiągnął najwyższy poziom od października 2002 r.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że 13 lipca był piątym z rzędu dniem spadku kursu BTC, który osiągnął dzienne minimum na poziomie 18 910 USD, po spadkach głównych indeksów giełdowych.

Świat czeka na katalizator, który może przywrócić pozytywny rozmach z powrotem na globalne rynki finansowe.

Czy ostatni wzrost Bitcoina był wynikiem wash tradingu?

Zyski Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia wywołały nową falę optymizmu u niektórych traderów, ale ten optymizm prawdopodobnie osłabnie w najbliższym czasie. Dane z Arcane Research pokazują, że większość rozpędu pochodziła z usunięcia opłat transakcyjnych dla niektórych par Bitcoina na giełdzie kryptowalut Binance.

Według Arcane Research, po usunięciu prowizji, wolumen obrotu na giełdzie wzrósł i można to najprawdopodobniej przypisać „handlowi myjącemu ze strony traderów, którzy chcą wykorzystać usunięcie opłaty, aby osiągnąć wyższe poziomy zysków”.

Jednak patrząc na ekosystem giełdy kryptograficznej jako całość, aktywność pozostaje stonowana, co wskazuje na mniejsze zainteresowanie kupowaniem kryptowalut w chwili obecnej.

Obniżone wolumeny obrotu na giełdach

„Wszystkie inne giełdy odnotowały w zeszłym tygodniu zmniejszony wolumen obrotu, przy czym średni wolumen obrotu z siedmiu dni był zbliżony do rocznych minimów, co ilustruje, że aktywność handlu organicznego na rynku jest obecnie bardzo wyciszona”.

Ekstremalny strach się utrzymuje

Dalsze dowody podkreślające brak zainteresowania kupnem Bitcoina można znaleźć w Crypto Fear and Greed Index, który obecnie przeżywa „rekordową passę 68 dni” na niezwykle przerażającym terytorium.

Jak zauważył Arcane Research, skok do wyniku 24 w dniu 10 lipca był w dużej mierze spowodowany decyzją Binance o usunięciu opłat transakcyjnych, która „doprowadziła do przeszacowania obecnego strachu na rynku”.

Po tym, jak możliwość polegająca na bezpłatnym handlu bitcoinami na największej giełdzie opadła, a wolumeny powróciły do ​​normy, wskaźnik Fear and Greed spadł z powrotem do skrajnej strefy strachu.

Wypływy walutowe dostarczają dalszych dowodów na stan rynku. Po likwidacji Three Arrows Capital i zamrożeniu funduszy na platformach takich jak Celsius, tempo, w jakim użytkownicy ściągali BTC z giełd, osiągnął najwyższy poziom w historii 26 czerwca.

Płynność lewarowana wzrasta powyżej 25 000 $

Ostatni wgląd w czynniki, które utrzymują Bitcoina w obecnym zakresie transakcyjnym, zaoferowali badacze z Jarvis Labs, którzy przedstawili poniższy wykres przedstawiający ciemne pasma płynności, które istnieją poniżej 18 000 USD i powyżej 25 000 USD.

Według Jarvis Labs, pojawienie się wysoce lewarowanej płynności sygnalizowało możliwość, że BTC może zdobyć 25 000 USD, o ile nieprzewidziane negatywne wydarzenia nie będą miały miejsca.

Jarvis Labs powiedział:

„Zastrzeżeniem jest to, że aby cena zagroziła temu poziomowi, żadne mankamenty nie mogą zostać ujawnione na rynku kryptowalut, w przeciwnym razie może dojść do większej wymuszonej sprzedaży”.

Chociaż dopiero się okaże, w którą stronę podąży cena BTC, jedyną rzeczą, na którą inwestorzy powinni się przygotować, jest potencjał zwiększonej zmienności w nadchodzących miesiącach, ponieważ rosnące globalne napięcia, rosnąca inflacja i powszechny pesymizm sugerują, że rynek kryptowalut i na całym świecie może czekać dłuższa bessa.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze