Czy Vitalik Buterin ma koronawirusa?

1 754

Czy Vitalik Buterin ma koronawirusa? Oficjalnie nie wiadomo. Ale w Internecie można przeczytać gigantyczną ilość spekulacji związanych z ostatnimi wydarzeniami w branży Ethereum.

„Podejrzani”

W Internecie krąży lista osób ze świata Ethereum, które uczestniczyły w ostatnim czasie w branżowych wydarzeniach. Znajdują się na nich popularne i znane w społeczności nazwiska, między innymi Vitalika Buterina, współtwórcy Ethereum.

Arkusz cytuje odpowiednie źródła oraz linkuje do oświadczeń dotyczących stanu zdrowia poszczególnych osób, które znajdują się na liście. Lista uwzględnia obecność tych osób na największych wydarzeniach związanych z Ethereum w Europie. Poza samymi oficjalnymi spotkaniami, pod uwagę zostały również wzięte te mniej formalne meetingi, które często odbywają się równolegle do konferencji. Obecnie na liście znajduje się 38 osób, z czego około 8 zostało zdiagnozowanych pozytywnie na obecność koronawirusa.

Niektórzy uczestnicy po zobaczeniu listy sami zaczęli zgłaszać się do badań. Część z nich objęto kwarantanną.

Buterin na liście

Jedną z osób na liście jest Vitalik Buterin. Współzałożyciel Ethereum był obecny na jednym z branżowych eventów – Lighthouse, a także konferencji w Paryżu. Jak rzekomo sam powiedział na jednym z kanałów na Telegramie, Buterin miał małą gorączkę 6 marca. Zgodnie z wcześniej wspomnianą listą, Vitalik nie przeszedł żadnych testów. Nie potwierdzono, że jest zarażony. Niektórzy poddają w wątpliwość zasadność tworzenia listy w sytuacji ogłaszania przez kolejne rządy stanów wyjątkowych.

czy vitalik buterin ma koronawirusa

Dokument stworzony został po ogłoszeniu, że twórca Torus, Zhen Yu Yong, jest zarażony. Od tamtego momentu coraz więcej osób obecnych na wydarzeniach potwierdza stan zakażenia. Warto również zaznaczyć, że część osób, które miały bezpośredni kontakt z Zhen Yu Yong’iem zaraziła się od niego.

Środki zapobiegawcze

Pandemia COVID-19 zatacza coraz szersze kręgi na całym świecie. Osoby zarażone to nie tylko przeciętni obywatele, ale także coraz więcej gwiazd, sportowców, polityków i innych osób publicznych. W tym czasie warto pamiętać o stosowaniu się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby nie trafić na taką samą listę, jak osoby z konferencji Ethereum.

Komentarze