Czy Satoshi Nakamoto był kobietą ?

1 593

Na WEF 2022 w Davos:

Satoshi Nakamoto być może jest kobietą, mówi wiceprezes Meta Nicola Mendelsohn

Tekst o kobietach z okazji „Dnia Matki”, którym życzymy nie tylko wielkich sukcesów w wychowywaniu wielkich nowych osobistości ale także sukcesów w podejmowaniu wyzwań w branży kryptowalutowej.

Jak mówili starożytni Rzymianie „różnorodność cieszy” a tej różnorodności w społecznościach kryptowalutowych jest odczuwalnie zbyt mało.

Na WEF 2022 w Davos odbyła się ciekawa dyskusja o kobietach w świecie krypto. O ich niskiej reprezentacji w branży.

CEO GBBC podkreślił potrzebę reprezentacji kobiet po stronie handlu kryptowalutami i stwierdził, że „kultura Bro” jest powszechna w ekosystemie handlowym.

Kultura Bro – to subkultura młodych mężczyzn, którzy spędzają czas na imprezach z innymi takimi jak oni. Chociaż oryginalny obraz stylu życia bro kojarzy się ze strojem sportowym i bractwami

Czwarty dzień trwającego światowego forum ekonomicznego był świadkiem poważnej dyskusji na temat roli kobiet w Web 3 i tego, w jaki sposób zdecentralizowany ekosystem jest miejscem dla integracji.

Nad problemem braku kobiet w innowacyjnej branży krypto dyskutowali: redaktor naczelny Cointelegraph, Kristina Lucrezia Cornèr, moderowała panel „Why Web3 Needs Women at the Forefront”, do którego dołączyli m.in. wiceprezes Meta, Nicola Mendelsohn, dyrektor generalna Global Blockchain Business Council Sandra Ro, Sarah Endline z Harvard Business School i Bill Wright, szef rządu Relacje w Splunk.

Mówiąc o wzorach do naśladowania kobiet w Web3 i krypto, paneliści podkreślili wkład kluczowych przedstawicieli kobiet w powstającą przestrzeń. Meta VP zażartował, że twórca Bitcoina Satoshi Nakamoto, który do tej pory pozostaje pseudoanonimem, może równie dobrze być kobietą.

Wyjaśniła:

„Dam jeden przykład – Satoshi Nakamoto, to znaczy wszyscy zakładamy, że to mężczyzna, prawda, czy to nasza stronniczość? To tylko imię, które równie dobrze mogłoby być kobietą”.

Panel omówił także wyzwania, przed którymi stoją dziś kobiety oraz rzeczy, które można zrobić lepiej i ulepszyć. Dyrektor generalna GBBC, Sandra Rao, podkreśliła rosnący wkład kobiet w niewymienialną przestrzeń tokenów, a także wyraziła obawy związane z jej brakiem w przestrzeni handlu kryptowalutami.

Powiedziała:

„Wdrażaniem NFT zajmuje się wielu ludzi w tym kobiet, ale typowy handel kryptowalutami z pewnością charakteryzuje się brakiem reprezentacji płci pięknej”.

Podkreśliła również potrzebę stworzenia „środowiska, w którym będą odnajdą swoje miejsce przedstawicielki kobiet po stronie handlu kryptowalutami”.

Kobiety z natury są mniej skłonne do podejmowania ryzyka i ich obecność w handlu często mogłaby działać orzeźwiająco na niektóre „gorące” męskie głowy. A w biznesie częściej niż mężczyznom można im zaufać.

Bill Wright, szef działu Government Relations w Splunk i jedyny męski panelista, uważa, że ​​przestrzeń Web3 i blockchain jest z natury inkluzywna.

Powiedział:

Myślę, że Web3 z natury ma być środowiskiem integracyjnym, a większa różnorodność zaangażowanych osób przyniosłaby lepsze wyniki. Badania wykazały, że różne grupy skoncentrowane na problemie wymyślą lepsze rozwiązanie. ”

Paneliści zgodzili się, że zdecentralizowany świat odnotował znaczny wzrost reprezentantów kobiet na przestrzeni lat i mieli nadzieję, że odsetek ten wzrośnie w przyszłości.

Na szczęście w Polsce mamy nieliczne ale wyjątkowe kobiety w świecie krypto:

Anna Streżyńska

Minister Cyfryzacji w latach 2015-2018, obecnie Prezes Zarządu MC2 Innovations.

Marcelina Szwed-Ziemichód

Doradca podatkowy i adwokat, znana z przedstawiania w prosty i przejrzysty sposób zagadnień prawnych związanych z kryptowalutami i ICO.

Zoe Adamovicz

Założycielka i CEO projektu Neufund, który para się tokenizacją realnej wartości w security tokens. Aktywnie doradza niemieckim i maltańskim rządom w zakresie regulacji rejestrów rozproszonych, DLT

Olga Brzeżecka

Wiceprezes zarządu stowarzyszenia Blockchain Polska, jedna z organizatorek Blockchain Girls, Blockchain Business i redaktorka magazynu I Love Crypto.

Sonia Targosz

Przedsiębiorca, CEO i założycielka Fiat Based Token i Wicked Crypto Meetup.

Daria Gaca

Znana też pod pseudonimem CryptoDaria. Entuzjasta, analityk rynku kryptowalut i ICO.

Może Cię zainteresuje:

https://bithub.pl/wiadomosci/kobiety-w-swiecie-kryptowalut-🌹/
Komentarze