Czy Samsung zamierza wydać własny portfel kryptowalutowy?

źródło: pexels/pixabay
832

Coraz większa ilość firm technologicznych przymierza się do wydania własnych wersji portfeli kryptowalutowych. Jedną z tych firm jest Samsung, południowokoreański gigant produkujący sprzęt elektroniczny. Samsung wypełnił wniosek o uznanie znaku towarowego (trademark) w Intellectual Property Office, brytyjskiej instytucji ds. własności intelektualnej. Zgodnie z informacjami podanymi na stronie IPO, Samsung czeka na akceptację wniosku o uznanie znaku towarowego dla portfela kryptowalutowego.

W swojej aplikacji do IPO, Samsung określił klasyfikacje trademarku jako „oprogramowanie komputerowe do użytku jako portfel kryptowalut; Oprogramowanie komputerowe do przesyłania krypto-przelewów i płatności za pomocą technologii blockchain; Komputerowe oprogramowanie użytkowe do smartfonów, mianowicie oprogramowanie umożliwiające użytkownikom przesyłanie krypto-waluty oparte na technologii blockchain i płacenie za pośrednictwem oprogramowania aplikacji innej firmy”. Wymienione warunki stanowią, że oprogramowanie będzie używane do przesyłania kryptowalut i utworzenia portfela kryptowalutowego.

Nie są to pierwsze działania firmy w celu wdrażania rozwiązań blockchainowych, z uwzględnieniem portfela kryptowalutowego. Trzy tygodnie temu Samsung złożył trzy aplikacje dot. znaków towarowych, które ujawnić miały plany dotyczące nadchodzącego oprogramowania dla swojego sprzętu elektronicznego. Firma złożyła wnioski w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Samsung określił je jako Blockchain KeyStore, Blockchain Key Box i Blockchain Core, chociaż terminy te nie zostały w pełni wyjaśnione.

Aplikacje nie ujawniają żadnych rzeczywistych szczegółów, z wyjątkiem faktu, że znaki towarowe rzeczywiście należą do oprogramowania lub usług związanych ze smartfonami Samsunga: „Smartfony; Oprogramowanie do użytku z urządzeniami mobilnymi; Platformy oprogramowania komputerowego; Oprogramowanie.” – czytamy na stronie EUIPO. Część społeczności wówczas twierdziła, iż firma zamierza zaimplementować nowy portfel do swojego smartfona Galaxy S10 – jednakże zespół Samsunga zaprzeczył tym podejrzeniom.

Bitcoin
źródło: pixabay.com

HTC Exodus – smartfon z własnym portfelem kryptograficznym

HTC również nie odpuszcza rozwiązaniań blockchainowych w swoich smartfonach. Tajwański gigant elektroniczny zaprojektował HTC Exodus 1, smartfon w pełni skupiony na innowacyjnej technologii blockchain. Exodus posiada 6-calowy ekran o proporcjach 18:9, a także 16-megapikselowy podwójny tylny aparat  i 8-megapikselowy aparat z przodu. We wnętrzu, smartfon może pochwalić się procesororem Qualcomm Snapdragon 845, w połączeniu z 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej i baterią 3,500 mAh. Systemem operacyjnym jest oczywiście Android. Firma HTC stworzyła wbudowany portfel kryptograficzny Zion, dzięki któremu Exodus 1 działa jak portfel sprzętowy. Nowy smartfon posiada również bezpieczne miejsce przechowywania danych, tzw. enklawę, która znajduje się poza systemem operacyjnym Android. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikom zabezpieczenie ich kryptowalut.

Co sądzicie o działaniach Samsunga dot. portfela kryptowalutowego? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze