Blockchain na nowym HTC Exodus zadebiutuje 22 października

źródło: pixabay.com
2 091

Zespół HTC od kilku miesięcy pracuje nad smartfonem w pełni opartym na technologii blockchain – HTC Exodus. Niestety, informacje jakie dostarczyli nam twórcy Exodusa wydawały się mało precyzyjne, a temat daty wydania smartfona był omijany szerokim łukiem. Na szczęście nie musimy czekać zbyt długo, gdyż nowy HTC Exodus pojawi się już w tym miesiącu, 22 października. 

Tajwański gigant HTC ogłosił w maju br. planowaną dystrybucję swojego nowego smatfona Exodus, w pełni wykorzystującego technologię blockchain do swoich operacji. Ponadto, smartfon będzie dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom i zapewnianiu bezpieczeństwa w sieci. Firma wymieniła kilka możliwości Exodusa: na przykład będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i posiadał element sprzętowy, który połączy się z portfelami kryptowalut, tj Bitcoin czy Ethereum. Nie podano jednak dalszych specyfikacji smartfonu, ale HTC twierdzi, że telefon będzie również posiadać zimny portfel (cold storage/wallet).

View this post on Instagram

10.22

A post shared by Official HTC EXODUS (@htc.exodus) on

Oprogramowanie telefonu będzie oparte na systemie Android, lecz z dodatkowymi protokołami bezpieczeństwa i aplikacjami przeznaczonymi do obsługi szyfrowania do bezpiecznego obchodzenia się z kryptowalutami.

Specyfikacje nowego HTC Exodus

Tajwański producent smartfonów HTC ogłosił, że ich długo oczekiwany „krypto smartfon” będzie zawierał wsparcie dla Lightning Network. Jeśli firma wypuści na rynek nowe smartfony, HTC exodus będzie jednym z pierwszych telefonów z możliwościami blockchainu, które wejdą na rynek. Nic dziwnego, że projekt był ściśle śledzony przez krypto społeczność. Wielu z nich postrzega telefony typu blockchain jako niezbędny krok w kierunku szerokiej adaptacji kryptowalut na całym świecie.

HTC
źródło: LuckyStep/Shutterstock (Licensed) Remix by Jason Reed

Co ważne, telefon działa w oparciu o Lighting Network (LN), prywatny, otwarty protokół typu open source, który zapewnia dwukanałową ścieżkę transakcji i mikropłatności. LN jest określany jako „druga warstwa” i najczęściej jest umieszczany na szczycie protokołu Bitcoina. W wątku tym należy również zaznaczyć szacunkowy koszt zakupu nowego modelu od HTC. Phil Chen, szef działu rozwoju biznesu w HTC powiedział, że koszt smartfona będzie porównywalny do innego telefonu z blockchainem (Finney od Sirin Labs) i wynosić będzie około 1000$.

Co sądzicie o smartfonach z technologią blockchain? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze