Czy Robinhood nie chce regulacji?

1 579

Jeden z dyrektorów aplikacji Robinhood Dan Gallagher jest przeciwny pomysłowi stworzenia organu regulacyjnego, który zajmowałby się wyłącznie kryptowalutami. Chodzi o propozycję, która niedawno wyszła ze strony Coinbase.

Chociaż Gallagher nie krytykuje samych regulacji, to utworzenie kolejnego regulatora odpowiedzialnego za rynek kryptowalut uważa za głupie.

Trudny czas dla giełd i aplikacji związanych z kryptowalutami

Swoją opinią na temat propozycji Coinbase Dan Gallagher podzielił się podczas Georgetown University Financial Markets Quality Conference. Według niego nie ma żadnego sensu w tworzeniu kolejnej agencji, których i tak jest za dużo w Waszyngtonie. Dodał również, że przeniesienie uprawnień agencji typu Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Commodity Futures Trading Commission (CFTC) na innego regulatora jest jednym z najgłupszych pomysłów, o jakich słyszał od dłuższego czasu.

„(…) one of the stupidest ideas I’ve heard in this space in a long time”.

Powyższa wypowiedź nie odnosiła się wprost do propozycji przedstawionej przez Coinbase, ale to właśnie przedstawiciel tej giełdy w ubiegłym miesiącu zaproponował powołanie nowego organu regulacyjnego, co miałoby pomóc w zapewnieniu spójnego nadzoru nad rynkiem aktywów cyfrowych.

„To avoid fragmented and inconsistent regulatory oversight of these unique and concurrent innovations, responsibility over digital assets markets should be assigned to a single federal regulator”.

Co ciekawe ostrożne podejście do regulacji ma zdaniem Gallaghera wpływ na dość ograniczoną ofertę aplikacji Robinhood, na którą wciąż składa się tylko siedem różnych kryptowalut, a pomimo licznych petycji podpisywanych przez użytkowników Robinhood na razie bez Shiba Inu (SHIB).

Osoby korzystające z aplikacji mogą handlować jedynie następującymi kryptowalutami: Bitcoin (BTC), Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) oraz Dogecoin (DOGE).

Dan Gallagher zauważył, że nie można pochopnie wprowadzać nowych monet. Zamiast tego należy zachować ostrożność i rozwagę.

„We have to be very careful and deliberate”.

Co sądzisz o powołaniu nowego regulatora, który zajmowałby się wyłącznie kryptowalutami? Czy mogłoby to korzystnie wpłynąć na rynek?

Komentarze