Czy NFT przyciągną kobiety do kryptowalut?

Założycielka Women in Blockchain Talks Lavinia Osbourne uważa, że dzięki NFT może wzrosnąć zainteresowanie kryptowalutami ze strony kobiet.

Zdaniem Osbourne wciąż jest za mało kobiet w społeczności krypto oraz firmach związanych z blockchain.

Wpływ pandemii na zainteresowanie kryptowalutami

Lavinia Osbourne podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat tego, w jakim stopniu pandemia wpłynęła na rynki finansowe. Wiele osób straciło wówczas pracę lub nie mogło udać się osobiście do banku, co mogło wpłynąć na zwiększone zainteresowanie kryptowalutami.

Dodatkowo NFT mogą łatwo przyciągnąć kolejne osoby, zwłaszcza że dzięki nim kryptowaluty stały się bardziej przystępne dla osób związanych ze sztuką lub innymi dziedzinami, w których ważniejsze od zainteresowania rynkiem finansów są talent i kreatywność.

Wypowiedź Osbourne dla Cointelegraph

Ludzie patrzą na rynek NFT i widzą, że to coś innego, co nie wymaga zrozumienia technologii. Kiedy słyszą historie osób, które zarobiły pieniądze na niewymienialnych tokenach, mogą zacząć się zastanawiać: w jaki sposób mogę to wykorzystać? Myślę, że NFT to dobry wybór, aby zachęcić osoby do zagłębienia się w tę przestrzeń.

“People look at NFTs and it’s like ‘it’s different — I don’t actually get the technology. When they’re hearing all these stories about people making money on NFTs, it’s like ‘how can I get involved?’ I think NFTs are a good pathway to entice people into the space.”

50 000 nowych kobiet w branży blockchain

Chociaż NFT mogą być przystępnym sposobem na odkrycie kryptowalut, to Lavinia Osbourne wciąż podkreśla, że w branży jest za mało kobiet. Według niej, o ile w całej branży technologicznej pracuje około 34% kobiet, to w firmach związanych z blockchain jest ich tylko 12%. Jednym z celów założycielki Women in Blockchain Talks jest wprowadzenie 50 tysięcy kobiet do branży blockchain do końca 2023 roku.

Ostatnie miesiące przyniosły jednak duże zmiany, co opisywaliśmy w artykule zainteresowanie kryptowalutami ze strony kobiet. Według CoinMarketCap wzrosło ono o ponad 43%.

Komentarze