Czy bitcoinowe byki mogą „kozaczyć”? | BTC „przygnieciony własnym ciężarem”

Wzrostowa dominacja BTC nie zwalnia tempa. Minął dopiero jeden miesiąc 2020 r. a bitcoinowa dynamika już popchnęła kurs BTC z najniższego poziomu 6800$ do blisko 10 000$. Cantering Clark twierdzi, że już niebawem rynek ukarze bitcoinowe byki.

Jeżeli byki jakkolwiek mogą „kozaczyć” lub „podskakiwać”, to chyba właśnie teraz to się dzieje. Zadarte nosy i lekka zarozumiałość może jednak bykom nie wyjść na dobre. Co więcej, z głębokich zarośli całą sprawę uważnie obserwują niedźwiedzie, które czekają, by wykorzystać najdrobniejsze potknięcie rozmarzonych byków. Tak przynajmniej twierdzi jeden ze znanych i uznanych analityków kryptowalut – Cantering Clark.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji kurs BTC wynosi 9782$:

btc usd tradingview 07-02-2020
wykres BTC USD od TradingView

Clark zawraca uwagę, że długie pozycje, które późno dołączyły do wzrostów prawdopodobnie zostaną ukarane przez rynek. Dlaczego miałby się tak stać? Analityk odpowiada, że wkrótce może nastąpić poważny long squeeze, który może doprowadzić do znacznego pogorszenia sytuacji bitcoina w krótkim okresie czasu.

Gdy byki utrzymują kontrolę, Bitcoin nadal dąży do 10 000 $

Aktualna wycena to ogromny wzrost z dziennych minimów na poziomie około 9300 $, które rynek wyznaczył wczoraj.

Bitcoin utrzymuje się o włos od bardzo pożądanego pięciocyfrowego regionu cenowego, który pozostaje ważnym psychologicznym poziomem cen. Reakcja BTC na ten poziom może dać cenny wgląd w to, jak fundamentalnie istotny był rajd z początku 2020r.

Cantering Clark uważa, że ​​rynek największej kryptowaluty może być w tej chwili znacznie przeciążony. W wyjaśnieniu podał kilka istotnych czynników:

Jak głęboka może być teraz wyprzedaż na rynku bitcoina?

Clark wyjaśnia dalej, jak bardzo znaczny mógłby być long squeeze, jeżeli do tego dojdzie. Analityk uważa, że ​​Bitcoin zasadniczo „zostanie przygnieciony własnym ciężarem”. Może to doprowadzić do ruchu w dół od 700 do nawet 1000 $. Taki ruch z kolei może spowodować znaczną ilości likwidacji:

„To nie tak, że każdy zrobił się ostatnio bardzo agresywny [jeżeli chodzi o kupno BTC – przyp. red.]. Nie widzieliśmy żadnych większych rozbieżności w ogólnej delcie w stosunku do ostatniego szczytu. Podejrzewam upadek pod własnym ciężarem, tj. kaskadę stop lossów i likwidacji. Niezły ruch w wymiarze 700 – 1000$.”

Zapytany o istotę wspomnianej delty Clark odpowiedział, że chodzi o różnicę pomiędzy agresywnie kupującymi a agresywnie sprzedającymi.

Jeżeli scenariusz rysowany przez Clarka miałby się ziścić jest wysoce prawdopodobne, że zostanie on katalizowany ostrym ruchem w górę, który doprowadzi do zdecydowanego odrzucenia.

Zobaczcie, co na temat bieżącej sytuacji na wykresie BTC mówił wczoraj Jurek S.:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx