Shorty na bitcoinie | Bitfinex wyciska 67% spadków w pozycjach krótkich

Liczba pozycji krótkich bitcoin na giełdzie kryptowalut Bitfinex spadła o około 67% praktycznie w jednej chwili. Ich obecna ilość jest najniższa od stycznia 2018 r. Ponieważ liczba długich pozycji jest prawie dwukrotnie większa, interesujące jest, w jaki sposób może wpłynąć to na cenę.

Rozkład sił w pozycjach na Bitfinex

29 czerwca ilość krótkich pozycji na Bitfinex spadła o 64 procent, zaledwie kilka godzin przed spadkiem ceny bitcoina z około 12,500 do 10,900 dolarów. Oznaczało to spadek o około 12,8%.

pozycje krótkie bitfinex
źródło: tutaj

Jak widać na wykresie, spadek był natychmiastowy. W każdym razie liczba shortów na Bitfinex w momencie pisania tego tekstu wynosiła około 10 687. To najniższy poziom od 15 stycznia 2018 roku.

Z drugiej strony możemy również zauważyć, że liczba długich pozycji również spadła o około 42 procent do około 19.350.

BTC-Longs-Bitfinex-TradingView-min
źródło: tradingview

Ich ilość jest jednak prawie dwa razy większa w porównaniu z otwartymi pozycjami krótkimi po odnotowanym spadku.

Jeszcze w maju Cryptopotato informował, że ilość szortów na Bitfinex spadła o około 40%, podczas gdy ilość pozycji długich nieznacznie wzrosła. Następnego dnia po tym wydarzeniu kurs bitcoina zanurkował w dół o 10%.

Tym razem odnotowaliśmy także spadek kursu bitcoina, ale stało się to natychmiast po zamknięciu krótkich pozycji. Wczoraj BTC stracił około 700 $ (około 6% swojej wartości). Pytanie tylko, czy ma to związek z nagłym spadkiem ilości pozycji krótkich.

Wyciskanie rynku

Gdy liczba otwartych pozycji krótkich jest znacznie niższa niż liczba otwartych pozycji długich, cena zwykle spada, dając impuls do dalszej sprzedaży.

Jednakże warto zauważyć, że omawiana sytuacja mogła być po prostu spowodowana czyjąś pomyłką lub po prostu likwidacją pozycji. Możliwe jest również, że było to działanie firmy wydobywczej, która wykorzystywała krótkie pozycje jako zabezpieczenie przed niskimi cenami BTC. Zobaczymy, jak wpłynie to na rynek w nadchodzących dniach.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze