Czy Bitcoin ograniczy cyberataki?

855

CEO MicroStrategy Michael Saylor uważa, że BTC może być rozwiązaniem problemów coraz częstszych cyberataków.

Co więcej, według Saylora z czasem może się to stać jednym z najważniejszych zastosowań kryptowaluty.

Czy Bitcoin powstrzyma cyberataki?

Argumenty probitcoinowego CEO MicroStrategy bazują na założeniu, że natura Bitcoina jest związana z energią.

Oprócz użycia BTC jako zabezpieczenia przed cyberatakami Saylor wskazuje również na dwa inne obszary, w których wykorzystywanie kryptowaluty ma największy sens. Pierwszym jest fundraising, czyli zdobywanie funduszy. Drugim obszarem jest natomiast to, z czego słynie MicroStrategy: narzędzie spekulacyjne dla firm, które chcą umieścić kryptowalutę w swoich bilansach.

Proste rozwiązanie (?) zaproponowane przez Saylora

Jako przykład tego, w jaki sposób BTC może pomóc w ograniczeniu cyberataków, Michael Saylor podaje następujący przykład: każdy użytkownik musiałby przeznaczyć 10 USD w BTC na uzyskanie zweryfikowanego statusu w postaci pomarańczowego znacznika. Dzięki temu mógłby uzyskać dostęp do treści w internecie. Taką opłatę wystarczyłoby uiścić raz w życiu, ponieważ zwykli użytkownicy nie są przestępcami. Ci ostatni musieliby natomiast regularnie wpłacać pieniądze ze względu na korzystanie z botów.

„The simple solution is to let someone get an orange checkmark next to their name if they post $10 worth of satoshis and you would have a billion orange checks”.

Bitcoin nie będzie prawdziwą walutą

Biorąc pod uwagę to, że Saylor postrzegany jest jako jeden z największych zwolenników BTC, jego opinia na temat wykorzystania kryptowaluty jako waluty może zaskakiwać. CEO MicroStrategy uważa, że ta klasa aktywów nigdy nie będzie prawdziwą walutą. Zamiast tego należy ją traktować jako własność.

Aktualna cena BTC wynosi 38 381 USD i jest 44,4% poniżej ATH sprzed 4 miesięcy.

Czy zgadzasz się z Saylorem w kwestii tego, że BTC nie sprawdzi się jako waluta, ale za to może pomóc w ograniczeniu cyberataków? A może uważasz, że za jakiś czas Bitcoin i inne kryptowaluty zastąpią EUR, USD i inne waluty fiat?

Komentarze