Czeski żart? Bynajmniej. Krypto-owce są wśród nas

3 317

Nie, to nie jest czeski żart. Inżynier z Czech stworzył podajnik karmy dla owiec, który pozwala podać zwierzętom ich ulubione przysmaki za drobną opłatą w popularnych kryptowalutach. Zainteresowani mogą oglądać małą farmę owiec za pośrednictwem transmisji na żywo na YouTube i Twitch. Nie przegapcie pory karmienia!

Czeski inżynier Karel Böhm stworzył interaktywny podajnik, który zamienia kryptowaluty w małe porcje przysmaków dla owiec z jego niewielkiego stada. Użytkownicy mogą dokonywać drobnych darowizn w kryptowalucie, które powodują uwolnienie granulatu z podajnika w owczej zagrodzie. Całość jest transmitowana na żywo przez YouTube i Twitch.

czeski żart
źródło: YouTube

Mechanizm opiera się o darowizny w wysokości min. 0,50$ w kryptowalucie za pośrednictwem Twitcha lub bezpośrednich przelewów kryptowalut za pomocą kodu QR wyświetlonego na ekranie transmisji na żywo. Podajnik karmy Böhma akceptuje obecnie bitcoin, eter, bitcoin cash, litecoin i XRP.

Dopieszczone w najmniejszym szczególe

Böhm tak skonfigurował swój system, aby był kompatybilny z Lightning Network sieci Bitcoin. Stwierdził, że projekt narodził się z potrzeby pomocy żonie w opiece nad ośmioma owcami Ouessant, które adoptowali. Co ciekawe, pomysł miał pierwotnie opierać się na sieci IOTA. Niestety niedawne wyłączenie tej sieci uniemożliwiło wdrożenie tego pomysłu.

Każdy datek aktywuje sygnał przywołujący owce do podajników z granulatem. Böhm zadbał o zmieniający się fokus kamery na te zwierzęta, które aktualnie są karmione.

Böhm pracuje teraz nad funkcją „upuszczenia jabłek”, które, jak sam powiedział, „owce też uwielbiają”.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy znacie jakieś inne, podobne zastosowania łańcucha bloków? Zapraszamy do komentowania.

Komentarze