Czas na XRP | Czy da się teraz zarobić na Ripple?

Ku rozczarowaniu inwestorów i entuzjastów ripple, kurs XRP znajdował się w ciągu ostatnich kilku miesięcy we względnej stagnacji. Najwyższy poziom, jaki udało się osiągnąć wynosił nieco poniżej 0,50 dolara. Czy da się aktualnie zarobić na XRP?

Na przestrzeni ostatnich 7 dni sytuacja na rynku XRP przedstawiała się następująco:

źródło: tutaj

W okresie jednego tygodnia kurs XRP był uwięziony w okolicach poziomu 0,42$. W tym czasie inne rynki kryptowalutowe – w tym bitcoin – szły w górę.

Cryptomist, popularny na Twitterze analityk kryptowalutowy zauważył w jednym z ostatnich tweetów, że kurs XRP będzie prawdopodobnie potrzebował nieco więcej czasu, zanim powędruje na wyższe poziomy:

https://twitter.com/TheCryptomist/status/1142775172816130048

Harry, inny analityk, który skupia się głównie na XRP powiedział, że następnym celem dla kursu XRP może być 0,55$:

Czy jest szansa na 1$?

Zakładając, że przewidywania analityków są prawidłowe, a Ripple wyceluje w 0,55$, nagły napływ presji zakupowej może pozwolić na znaczny wzrost wartości XRP, co może doprowadzić do 1$:

https://twitter.com/TheCryptomist/status/1142495436474900484

Interesujący punkt widzenia

W oczekiwaniu na kurs XRP na poziomie 1$ przytoczmy kilka interesujących projekcji.

Przede wszystkim warto ocenić prognozy i analizy kursu XRP na 2019 od uznanych ekspertów z TradingView.

kurs ripple
źródło: tutaj

Na poparcie idei szybkiego wzrostu ceny Ripple, warto przyjrzeć się analizie użytkownika ThinkingAntsOk z 17 czerwca. Według niego, od połowy kwietnia Ripple jest wewnątrz malejącego kanału i teraz może go przebić. Cena XRP przez długi czas była odpychana ze strefy wsparcia, a w przypadku pokonania górnej granicy kanału w okolicy 0,48$, może skierować swe kroki do nowej strefy wsparcia. Prognoza pozytywnego rozwoju wydarzeń wynosi według ThinkingAntsOk 0,75$ za 1 XRP.

cena ripple
źródło: tutaj

Innym użytkownikiem wspierającym teorię wzrostu Ripple jest YinYangCrypto. Jego analiza pokazuje, że para XRP/USD praktycznie uformowała prowzrostowy trójkąt, po wybiciu którego może rozpocząć się faza gwałtownego wzrostu. Według prognozy użytkownika cena może wzrosnąć 2-krotnie, przekraczając wartość 0,8$.

Co nas może czekać na rynku XRP w 2020 r?

Potencjał inwestycyjny kryptowalut wygląda doprawdy obiecująco Co może mieć wpływ na przyszłą wycenę XRP? Z pewnością:

  • nastrój rynku spowodowany zachowaniem kursu bitcoina
  • działania firmy Ripple
  • zainteresowanie społeczności poparte prowzrostowymi danymi makroekonomicznymi.

Pomimo faktu, że kurs XRP nie zareagował gwałtownym wzrostem na równi z bitcoinem nie można odmówić wpływu, jaki BTC ma na XRP. Od 15 maja cena XRP wzrosła o 50%, z 30 centów do 45.

Ważnym wydarzeniem, które może jeszcze bardziej podnieść cenę, jest współpraca z MoneyGram. Na tle tej wiadomości, XRP zyskał kilka centów, zwiększył się wówczas także dzienny wolumen obrotu.

ripple cena
źródło: tutaj

Jakie są Wasze przemyślenia odnośnie sytuacji na rynku Ripple? Inwestujecie w XRP? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx