Ripple partnerem MoneyGram | Co to oznacza dla rynku płatności transgranicznych?

1 915

Ripple ogłosił partnerstwo z MoneyGram, drugim co do wielkości operatorem usług przesyłania pieniędzy na świecie. Zgodnie z umową, Ripple stanie się partnerem MoneyGram w zakresie płatności transgranicznych i rozliczeń walutowych za pomocą xRapid, usługi rozliczeniowej firmy opartej na XRP.

Ripple partnerem MoneyGram | To duża sprawa

W ramach umowy Ripple zgodził się przekazać MoneyGram zobowiązanie kapitałowe w wysokości 50 milionów dolarów.

„To ogromny kamień milowy w transformacji płatności transgranicznych i cieszę się na długoterminowe, bardzo strategiczne partnerstwo między naszymi firmami” – powiedział CEO Ripple Brad Garlinghouse.

źródło: tutaj

50 milionów dolarów

W okresie najbliższych dwóch lat, Ripple stanie się kluczowym partnerem MoneyGram dla rozliczeń transgranicznych z wykorzystaniem zasobów cyfrowych. Ponadto w ramach tego partnerstwa Ripple dokonał początkowej inwestycji w kapitał MoneyGram w wysokości 30 milionów dolarów. Inwestycja obejmuje akcje zwykłe i gwarancje zakupu akcji zwykłych.

Ripple nabył nowo wyemitowane akcje zwykłe od MoneyGram w cenie 4,10 $ za akcję. Ponadto Ripple może finansować dodatkowe zakupy akcji zwykłych lub gwarancji. Wszystko to w kwocie do 20 milionów $ po cenie minimalnej 4,10 $ za akcję.

Natychmiastowa reakcja rynku

W przeciwieństwie do niektórych innych usług Ripple, xRapid i XRP mogą mieć znaczący wpływ na cenę aktywów w długim okresie.

XRP zareagował na doniesienia z rynku wzrostem o 6,28 procent:

moneygram ripple
źródło: coinmarketcap

Jaka jest Wasza opinia na temat partnerstwa Ripple i MoneyGram? Czy to rzeczywiście kamień milowy dla płatności transgranicznych? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze