Czas kupować towary, a nie akcje. Na audyt Theter jeszcze poczekamy

8 201

Czas kupować towary, a nie akcje – Goldman Sachs

Według informacji Goldman Sachs, teraz jest idealny czas, aby zagłębić się w towary.

Inwestorzy powinni zastanowić się, czy i jak wejść na giełdy, ponieważ akcje prawdopodobnie przyniosą jeszcze większe straty, mówią w notatce analitycy Goldmana, Sabine Schels, Jeffrey Currie i Damien Courvalin.

Goldman uważa jednak, że obawy przed recesją są przesadzone.

„Nasi ekonomiści uważają, że ryzyko recesji poza Europą w ciągu najbliższych 12 miesięcy jest stosunkowo niskie” – powiedzieli analitycy.

„Uważając, że ropa jest towarem ostatniej szansy w erze poważnych niedoborów energii, uważamy, że cofnięcie się całego kompleksu naftowego stanowi atrakcyjny punkt wejścia dla długoterminowych inwestycji”.

Ceny surowców spadają po ogromnym wzroście po inwazji Rosji na Ukrainę. Problem z łańcuchami dostaw doprowadził ceny do rekordowych poziomów w czerwcu. Jednak ostatnie obawy o recesję spowodowały spadek cen w związku z obawami o spowolnienie popytu.

Przemówienie przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella na piątkowym sympozjum w Jackson Hole podwoiło te obawy, ponieważ pozostał w jastrzębiej retoryce i zasygnalizował, że stopy mogą pozostać wyższe przez dłuższy czas.

Powell ostrzegł również, że „przyniesie to trochę bólu gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom”, które „są niefortunnie obciążone kosztami obniżenia inflacji”.

W odpowiedzi na komentarze Powella, akcje spadły, a Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 1000 punktów w piątek io dodatkowe 300 punktów w poniedziałek.

Goldman prognozuje jeszcze bardziej negatywny obrót akcjami.

„Z perspektywy różnych aktywów akcje mogą ucierpieć, ponieważ inflacja pozostanie na wysokim poziomie, a Fed będzie bardziej skłonny zaskoczyć jastrzębią stroną”, napisano w notatce zatytułowanej „Kupuj towary teraz, martw się recesją później”.

Z drugiej strony Goldman dodał, że nadszedł właściwy czas, aby wrócić do towarów.

„Towary … są najlepszą klasą aktywów do posiadania w fazie późnego cyklu, w której popyt pozostaje powyżej podaży”.

Jedną z przeszkód mogą być dalsze wzrosty indeksu dolara amerykańskiego, który notuje blisko 20-letnie maksima. To sprawia, że ​​kupowanie towarów w innych walutach jest droższe.

„Zdajemy sobie sprawę, że krajobraz makro pozostaje trudny, a dolar amerykański może dalej rosnąć w krótkim okresie” – powiedzieli analitycy Goldman.

Do pełnego audytu rezerw Tethera jeszcze kilka miesięcy, mówi CTO firmy

Tether Holdings Limited, firma, która emituje największy stablecoin Tether w branży kryptograficznej (USDT), nadal zadziwia rynek, ponieważ po raz kolejny przesunął obiecany pełny audyt swoich rezerw na nieznaną datę w przyszłości.

Rewelacja wyszła od dyrektora ds. technologii projektu, Paolo Ardonio, podczas wywiadu w piątek, w którym publicznie powiedział Wall Street Journal, że do takiego przeglądu jeszcze „prawdopodobnie kilka miesięcy”.

Niewielu w branży kryptograficznej jest zszokowanych tym odkryciem, ponieważ Tether obiecuje przeprowadzić pełny audyt swoich rezerw od 2017 r., ale jeszcze tego nie zrobił.

Rzeczy idą wolniej niż… byśmy chcieli” – powiedział Ardonio.

Firma niedawno trafiła na nagłówki gazet, gdy ogłosiła, że ​​współpracuje z BDO Italia w celu przeprowadzania regularnych przeglądów i poświadczeń rezerw dolarowych, które dostarczają obrazu rezerw i zobowiązań, które są następnie zatwierdzane przez firmę księgową taką jak BDO.

Atesty umożliwiają firmom kryptograficznym podpisywanie się na liczbach podanych na określony czas i datę bez testowania transakcji przed lub po tej dacie, więc dane mogą czasami wprowadzać w błąd.

Na przykład Tether był w stanie zafałszować swój statement w 2017 r., kiedy siostrzany Bitfinex przelał mu 382 miliony dolarów na kilka godzin przed sprawdzeniem liczb przez księgowych, zgodnie z Commodity Futures Trading Commission.

Audyty są zwykle bardziej szczegółowe niż inne rodzaje atestacji i mają bardziej rygorystyczne wytyczne, których należy przestrzegać, aby pomóc w zwalczaniu tego typu problemów. Według Johna Reeda Starka, byłego szefa ds. egzekwowania przepisów internetowych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd :

„Tether potrzebuje audytu podobnego do korporacyjnej kolonoskopii, który powie inwestorom wszystko o tym, co jest w ich rezerwach”.

Dzięki partnerstwu z BDO, Tether zamierza rozpocząć publikowanie miesięcznych raportów atestacyjnych, podobnych do tego, co robią obecnie inne projekty emitujące stablecoiny.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-29/A-full-audit-of-Tether-s-reserves-is-still-months-away-says-company-s-CTO.html

Może Cię zainteresuje:

Komentarze