Bitcoin jest „jedną z najgorszych kryptowalut”

8 922

Bitcoin jest „jedną z najgorszych kryptowalut” twierdzi założyciel Cyber ​​Capital

Kiedy kurs Bitcoina spada pojawiają się w przestrzeni fatalistyczne komentarze i prognozy. Jak rośnie jest dokładnie na odwrót.

Ale teraz mamy poważny powód kiedy duzi gracze mogą chcieć zamienić miejscami dwie największe kryptowaluty.

W oczekiwaniu na Merge Etherum pojawiają się zewsząd głosy o tym, że to właśnie ta kryptowaluta jest „najważniejszym aktywem światowym”, że jest wysoce prawdopodobne, że zajmie pierwsze miejsce pod względem ceny na całym rynku kryptowalutowym.

Mam wrażenie, że nadchodzi czas kiedy ta operacja może zostać przeprowadzona a z pewnością zainicjowana.

Bitcoin spadł poniżej 20 000 $, nie ma za bardzo chętnych na kupno, bo otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne nie jest delikatnie mówiąc sprzyjające.

Wraz ze spadkiem poniżej 20 000 $ już pojawiły się prognozy, że będzie po 14000 $, że spadnie jak nigdy dotąd itp.

W dzisiejszych komentarzach znaleźć można kolejny z tej ponurej serii „Bitcoin jest „jedną z najgorszych kryptowalut”.

Opinie te pojawiają się, gdy Ethereum i Cardano wkrótce przechodzą znaczące ulepszenia, podczas gdy Bitcoin pozostaje w dużej mierze niezmieniony.

Założyciel i dyrektor inwestycyjny funduszu skoncentrowanego na kryptowalutach Cyber ​​Capital Justin Bons nazwał Bitcoina (BTC) „technicznie jedną z najgorszych kryptowalut” i „czysto spekulacyjnym aktywem bez użyteczności” w porównaniu z innymi kryptowalutami ze względu na brak postępu technologicznego .

Bons dorzucił swoją opinię w 11-częściowym wątku na Twitterze w niedzielę, stwierdzając, że propozycja wartości Bitcoina od dawna ulega pogorszeniu z powodu zepsutego długoterminowego modelu bezpieczeństwa, stosunkowo słabych cech ekonomicznych oraz braku możliwości, programowalności i komponowania.

Bons od kilku lat jest wyrazistą postacią w społeczności kryptograficznej, zakładając w 2016 r. jeden z najstarszych europejskich funduszy kryptowalutowych, Cyber ​​Capital, a od 2014 r. uważa się za pełnoetatowego badacza kryptowalut. Ponadto Bons prowadzi węzły na Sieci Bitcoina i Bitcoin Cash.

Justin Bons powiedział, że energicznie bronił BTC w 2014 roku, powiedział, że „rzeczywistość jest taka, że ​​BTC radykalnie zmieniło się od tego czasu”, z decyzją o niezwiększaniu limitu rozmiaru bloku, co stanowi „poważne odejście od pierwotnej wizji i celu Bitcoina:”

„Świat również się rozwijał. Pamiętam, że kiedyś mówiono, że BTC po prostu zaadoptuje najlepsze technologie. Ta teza oczywiście całkowicie się nie powiodła, ponieważ BTC nie ma inteligentnych kontraktów, technologii prywatności ani przełomów w skalowaniu”.

Jednak wydaje się, że nie rozwiązują problemu sieci Bitcoin Lightning, co jest jednym z bardziej oczywistych rozwiązań problemu skalowania sieci.

Bons dodał, że konkurencyjne sieci przyjęły lepsze metody projektowania tokenów, a niektóre sieci inteligentnych kontraktów przyjmują mechanizmy obniżania opłat, które mogą powodować ujemne stopy inflacji dla tokena:

„Właściwości ekonomiczne BTC są również niezwykle słabe […] BTC konkuruje z kryptowalutami, które mogą osiągnąć ujemną inflację […] z powodu spalania opłat, dużej pojemności i wysokiej użyteczności […], takich jak ETH po połączeniu i alternatywy, takie jak AVAX, NEAR i EGLD.”

Bez żadnych znaczących postępów technologicznych lub użyteczności, Bons twierdzi, że BTC dla wielu ludzi stało się aktywem czysto spekulacyjnym, którzy nadal inwestują „wbrew podstawowym powodom analizy przychodów, użyteczności i przypadków użycia”.

Bons nie jest pierwszym, który używa tak mocnego języka do opisania Bitcoina.

W czerwcu 2022 r. przewodniczący chińskiej sieci Blockchain Service Network (BSN) Yifan powiedział Cointelegraph, że „wszystkie nieuregulowane kryptowaluty, w tym Bitcoin, są schematami Ponzi”.

Była skarbnik Stanów Zjednoczonych i obecna członkini zarządu Ripple, Rosa Rios, powiedziała we wrześniu ubiegłego roku, że Bitcoin to nic innego jak narzędzie spekulacyjne w porównaniu z innymi aktywami cyfrowymi, takimi jak XRP, który służy głównie do ułatwiania płatności transgranicznych.

Kiedy został pierwotnie uruchomiony w 2009 roku, Bitcoin został zaprojektowany jako elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. Biała księga Bitcoina Satoshi Nakamoto dotyczyła tego, że wszelkie spekulacje dotyczące jego wartości jako inwestycji są po prostu produktem ubocznym jego głównego celu.

Narracja wokół Bitcoina zmieniała się z czasem, a wiodąca kryptowaluta była postrzegana jako zabezpieczenie przed inflacją, magazyn wartości i cyfrowe złoto przez lata.

Zła prasa towarzyszy Bitcoina od samego powstania lecz nie przeszkodziło mu to zostać najbardziej dochodowym aktywem 10-lecia.

Czy teraz będzie podobnie i po spadkach w następnej hossie dalej będzie przewodził rynkowi ?Fantastyczne jest to, że będziemy świadkami i uczestnikami tych wydarzeń a ci, którzy trafnie obstawią znowu zarobią krocie.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-is-one-of-the-worst-cryptocurrencies-claims-cyber-capital-founder

Może Cię zainteresuje:

Komentarze