Cyfrowa tożsamość na celowniku IOTA. Eksperymentalna aplikacja już w 2020!

1 664
W najnowszym poście opublikowanym na blogu IOTA czytamy, że Fundacja planuje stworzenie aplikacji, która zaimplementuje cyfrową tożsamość do technologii Tangle. Jest to element rozwijanego Protokołu Ujednoliconej Tożsamości (UIP).

Tożsame wysiłki

Technologiczny startup z Berlina działający w obszarze technologii rozproszonego rejestru odpowiada również za jedną z najpopularniejszych kryptowalut – MIOTA. Cyfrowa tożsamość jest na jego celowniku od niedawna. IOTA chce zrewolucjonizować ten obszar przy pomocy swojej społeczności oraz dzięki zaangażowaniu partnerów. Pozwoli to stworzyć kazusy wykorzystania UIP.

Istotnym elementem pomysłu jest opublikowany dokument “The Case for a Unified Identity” (Scenariusz dla Ujednoliconej Tożsamości), który tłumaczy szczegółowo wizję cyfrowej tożsamości na technologii tworzonej przez IOTA.

Zgodnie z blogpostem IOTA przygotuje serię wpisów w pierwszej połowie 2020 roku, aby wyjaśnić, jak nowy koncept może wpłynąć na różne gałęzie przemysłu na świecie. Co ważne, IOTA z sukcesem zaimplementowała już podobne rozwiązanie wcześniej. Jak się dowiadujemy, pierwsza wersja eksperymentalnej aplikacji ukaże się po pierwszym kwartale przyszłego roku.

“Cyfrowa tożsamość nie jest tematem, który Fundacja IOTA powinna rozwijać samodzielnie. W społeczności IOTA widzieliśmy mnóstwo projektów, które potrzebują lub budują cyfrową tożsamość. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą mieć swój wkład!”

Pilna potrzeba

IOTA podkreśliła problem braku prywatności i zaufania we współczesnym Internecie. Staje się on coraz bardziej scentralizowany. Firmy takie jak Google i Facebook sprawują monopol w zakresie wykorzystywania naszych danych. To doprowadziło do wielkich wycieków danych. IOTA chce dane oddać w ręce użytkowników. 

Samo rozwiązanie, mimo że w testach, wzbudza zainteresowanie. Mimo to ogłoszenie nie wpłynęło w znaczący sposób na cenę MIOTA w ciągu ostatniego dnia. Może ukazanie się pierwszej wersji aplikacji przyniesie większe ruchy na wykresie. Projekt IOTA zajmuje aktualnie 20 miejsce pod względem kapitalizacji według Coinmarketcap.

Komentarze