IOTA zyskuje ponad 10% po wprowadzeniu Coordicide! Potencjalne scenariusze na wzrost

1 237
29 maja, IOTA pokonała kolejny roczny szczyt, a jej cena zwiększyła się o około 10% w skali dziennej. W momencie pisania tego artykułu, jej cena wynosi $0.47 za sztukę.

IOTA ogłasza bezopłatową i zdecentralizowaną platformę DLT

Wyżej wspomniany wzrost może zostać przypisany do niedawnej aktualizacji IOTA – Coordicide. Zawiera ona w sobie wszystkie rodzaje węzłów walidujących z minerami i udziałowcami. IOTA wprowadziła otwartą i skalowalną technologię rozproszonego rejestru.

Zgodnie z twierdzeniem Fundacji IOTA, na adopcję i ewolucję rozproszonych rejestrów nie będą wpływać zyski górników ani korupcja. Co więcej, nowy protokół implementuje darmowe transakcje. Umożliwia to sprawne dokonywanie mikropłatności, a także komunikację i przesył danych między urządzeniami.

Platforma DLT IOTA ma na celu stworzenie nowej generacji zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchainie. Mają one być szybkie i darmowe w użyciu. Mimo wszystko – bezopłatowy model budzi wątpliwości dotyczące fundamentalnej wartości samej kryptowaluty. Z drugiej jednak strony – adopcja rozwiązań technologicznych IOTA dzięki ich technologicznej przewadze powinna samej kryptowalucie zapewnić dalsze wzrosty chociażby z powodu ograniczonej podaży.

Analiza techniczna IOTA

Analiaza techniczna sugeruje, że wzrost ceny może się utrzymać, o ile IOTA przebije aktualny opór i wsparcie. Istnieją jednak rozbieżności dotyczące takiego scenariusza. Wskaźnik RSI sugeruje, że może dojść do korekty ceny w najbliższej przyszłości.

Coordicide

Ciekawa analiza obecnej sytuacji IOTA i Bitcoina została przedstawiona na kanale YouTube sunny decree. Oprócz potencjalnego zagrożenia ceny BTC, twórca dokładnie opisuje również wpływ i znaczenie Coordicide dla projektu IOTA.

IOTA cieszy się dużą popularnością wśród polskiej społeczności kryptowalutowej. Bieżące wydarzenia, zarówno te związane z ceną, jak i postępującym rozwojem projektu na pewno sprawi inwestorom radość, a entuzjaści tej technologii pozytywnie ocenią postępujące zmiany w tym jednym z największych pod względem kapitalizacji projektów kryptowalutowych.

Komentarze