Currency.com – kolejna giełda stokenizowanych akcji

Tokenizacja papierów wartościowych to coraz popularniejszy trend w branży kryptowalut. Blockchain’owy start-up pochodzący z Białorusi Currency.com uruchomił platformę przeznaczoną do handlu tokenami odzwierciedlającymi wartość akcji i różnych towarów. Oprócz tego, giełda umożliwia trejdowanie cyfrowymi walutami z dźwignią finansową, czyli lewarowaniem.

currency.com

Białoruska firma Currency.com ogłosiła we wtorek, że ich platforma pozwoli inwestorom na handel instrumentami finansowymi używając kryptowalut. Będzie to możliwe bez ich wcześniejszej konwersji na tradycyjny pieniądz fiducjarny. Dostępne tam wirtualne waluty to Bitcoin i Ethereum. Giełda zaczęła w ten sposób oferować stokenizowane papiery wartościowe. Na początku ma być ich ok. 150 – ceny będą odwzorowywać kursy rynkowe instrumentów finansowych takich jak udziały czy towary. W przyszłości oferta obejmować ma ponad 10 tysięcy różnych tokenów. Twórcy Currency.com wyjaśniają, że świadczone przez nich usługi tworzą zupełnie nowe możłiwości dla inwestorów. Zakup tokena związanego z wartością akcji Apple na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ ma mieć te same korzyści, co kupno samej akcji.

Jesteśmy podekscytowani startem tego rewolucyjnego [blockchain’owego) przedsięwzięcia i udostępnieniem krypto inwestorom atrakcyjnej opcji dywersyfikacji swojego portfolio. Będzie to możliwe dzięki inwestowaniu w tradycyjne aktywa bez wymogu wymiany cyfrowych walut na pieniądze fiducjarne. Currency.com zobowiązuje się do zapewnienia swoim użytkownikom pełnego bezpieczeństwa i zabezpieczenia ich przed wszelkim potencjalnym zagrożeniem.

Wersje beta aplikacji mobilnych (zarówno na iOS, jak i Android) platformy mają być gotowe do końca lutego.

currency.com

Currency.com nie była pierwsza

Currency.com nie jest pierwszą giełdą oferującą stokenizowane papiery wartościowe. Wcześniej w tym miesiącu (7 stycznia 2019 r.) ruszyła estońska platforma DX.Exchange. Jest ona w pełni uregulowana i umożliwia wymianę kryptowalut i walut FIAT pomiędzy sobą. Co więcej, bazuje na rozwiązaniach technologicznych NASDAQ. Daniel Skowroński, CEO DX.Exchange, uważa tokenizację za przyszłość branży.

Dostrzegliśmy ogromną okazję na rynku w tokenizacji papierów wartościowych. Wierzymy, że to dopiero początek fuzji tradycyjnego rynku z technologią blockchain. To zmierza w kierunku powstania nowego świata handlu starymi jak i nowymi akcjami.

Konkurencja w tej dziedzinie na pewno będzie się zaostrzać, ponieważ zainteresowanie omawianymi tokenami jest z dnia na dzień coraz większe. Jak myślicie, kto wygra ten wyścig?

Zapraszam do dyskusji!

Komentarze