Crypto Twitter w liczbach – skąd pochodzą najwięksi komentatorzy rynku kryptowalut?

Stany Zjednoczone dominują w konwersacjach okołokryptowalutowych na Twitterze. Wielka Brytania depcze im po piętach. Jak prezentuje się entuzjazm wobec kryptowalut na Twitterze w zależności od państwa?

Medium dominujące

Crypto Twitter to zdecydowanie najważniejsze medium, na którym można poszukiwać przydatnych informacji i opinii od ekspertów świata kryptowalut. W szybkości dostarczania informacji i precyzji za Twitterem znajuje się Reddit. Popularne forum jest jednak bardziej anonimowe i służy do luźniejszych i bardziej ogólnych dyskusji.

Według platformy The Tie, platformy analitycznej skupionej wokół kryptowalut, około 38,9% tweetów związanych z kryptowalutami pochodzi z USA i około 10% z Wielkiej Brytanii.

https://twitter.com/TheTIEIO/status/1146576002086309888

Kraje, w których zainteresowanie kryptowalutami jest największe, jeśli chodzi o prowadzenie dyskusji, to USA, Wielka Brytania, Kanada, Turcja, Indie i Australia. Dwa pierwsze państwa w sumie generują około 50% całkowitegu ruchu na Twitterze. 

Ciekawie graficznie prezentuje się mapa dystrybucji bitcoinowych tweetów z pominięciem tych z USA i UK. Pokazuje to, jak bardzo zdekoncentrowane jest zainteresowanie kryptowalutami na świecie. Poza wspomnianymi wcześniej państwami, duży wpływ na dyskusję mają także Holandia, Japonia, Francja, Niemcy, Brazylia, Nigeria, Rosja, RPA i Indonezja.

Najbardziej optymistyczne Państwa

Badanie sentymentów jest stale zyskującym na popularności zagadnieniem. Badanie The Tie dotyczy również tego obszaru.

Wyniki w USA wyglądają pozytywnie – około 61% prezentowanych tweetów jest optymistyczna wobec bitcoina. Uśredniony, globalny współczynnik pozytywności wynosi natomiast 59%. Pokazuje to, że ogólny odbiór BTC jest entuzjastyczny. Co ciekawe, najwięcej negatywnych komentarzy pojawia się w krajach takich jak Wenezuela, Meksyk, Estonia i Brazylia. Negatywne podejście Wenezuelczyków do najpopularniejszej kryptowaluty pokazuje, iż wbrew popularnej opinii, bitcoin wcale nie stanowi entuzjastycznego rozwiązania problemów ekonomicznych obywateli tego kraju. Zaskoczeniem jest również niska pozycja Estonii – kraju słynącego z wysokiego poziomu cyfryzacji, którego kraj próbował podjąć próbę emisji narodowej kryptowaluty.

Duże zainteresowanie Libra

Crypto Twitter w USA interesuje się nie tylko bitcoinem! Jak się okazuje, w ciągu ostatnich kilku tygodni, społeczność kryptowalut w USA woli dyskutować na temat Facebook Libra niż na temat największej kryptowaluty. Co ciekawsze, początkowo tematy dotyczące projektu społecznościowego giganta odbierane były pozytywnie. Teraz jednak 54% komentarzy na Twitterze ocenia Libra negatywnie.

Komentarze