Cory Klippsten: nie ważne, jak mówią, ważne żeby mówili

1 716

Założyciel aplikacji Swan Bitcoin Cory Klippsten uważa, że nie ma większego znaczenia, jakie wiadomości pojawiają się na temat Bitcoina. Ważne jest, aby było ich jak najwięcej.

Według niego stała podaż ustalona na 21 000 000 BTC prędzej czy później doprowadzi do wzrostu ceny.

Co to jest Swan Bitcoin?

Aplikacja Swan Bitcoin zapewnia użytkownikom dostęp do automatycznych planów oszczędzania w BTC. Korzystają z niej osoby, które nie potrzebują wielu opcji dostępnych na giełdach kryptowalut, tylko zależy im na bezproblemowym zakupie kryptowaluty. Aplikacja pozwala korzystać z zakupów cyklicznych, dzięki czemu można uśrednić cenę. Przy okazji warto przypomnieć, że jak informowaliśmy w artykule: Krypto nie będzie czekało wiecznie – Plan na 2020 strategia DCA nie zawsze okazuje się najlepszym wyborem.

Rola Bitcoina w aktualnym konflikcie

Cory Klippsten swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina podzielił się w rozmowie Bloombergiem. Poruszono w niej również rolę, jaką najstarsza kryptowaluta może odegrać w aktualnym konflikcie.

Według założyciela Swan Bitcoin najbardziej interesujące jest obecnie myślenie o zakłóceniach makro, obietnicy Bitcoina i o tym, dlaczego został stworzony.

„I think it’s much more interesting thinking about macro disruption, the promise of Bitcoin, why Bitcoin was created, and what it enables”.

Jako przykład podaje możliwość zabrania majątku swojego lub rodziny i opuszczenia lokalizacji bez konieczności rozmawiania z pracownikiem banku, który w danym momencie może być zamknięty.

„Things like, being able to take your value, or your family’s value, and exit your physical location without having to go and talk to the bank, which may be shut down right now”.

Klippsten uważa, że jedyną złą rzeczą dla Bitcoina jest stan, gdy nic się nie dzieje i nie ma żadnych wiadomości.

„The only thing that’s bad for Bitcoin, is when nothing happens and there’s no news”.

Każda fala wiadomości, dobrych czy złych, sprawia, że więcej osób zaczyna się interesować Bitcoinem. Masz stałą podaż 21 milionów, a gdy więcej ludzi zaczyna go rozumieć, to decyduje się na zakup – to właśnie powoduje wzrost ceny. Krzywa popytu przesuwa się w górę, spotyka się z linią stałej podaży, wyższa cena i tyle. Fale adopcji są napędzane tym, że Bitcoin jest gwiazdą rocka, gdzie brak wiadomości to zła wiadomość.

„Every wave of press, good or bad, gets more people looking into Bitcoin, and you have a fixed supply of 21 million, more people coming to understand it, more people buying it, that’s what drives price up. The demand curve shifts up, meets that fixed-supply line in vertical, higher price, and there you go. There’s these adoption waves that are driven by Bitcoin being this rockstar, where no news is bad news”.

Czy zgadzasz się z Klippsten, że najgorszy scenariusz to taki, w którym nikt nie mówi o Bitcoinie?

Komentarze