ConsenSys z AMD | Pełna kompatybilność

1 132
Kilka dni po Nowym Roku ogłoszono współpracę zespołu ConsenSys z AMD. Kooperacja ma na celu dostarczanie rozwiązań firmom i instytucjom rządowym gotowego produktu łączącego oprogramowanie i sprzęt.

 

Chmura


4 stycznia 2019 roku ConsenSys ogłosiło współpracę z Halo Holdings oraz AMD. Współpraca ma polegać na stworzeniu rozwiązań optymalizujących bazy danych takich, jak przeciążone łańcuchy bloków (ang. blockchains).

W tym celu firmy tworzą W3BCLOUD, czyli pierwszą niezależną infrastrukturę blockchain dotyczącą chmur obliczeniowych (ang. cloud computing). Zwiększają tym samym przepustowość transakcji przy użyciu najnowocześniejszych zabezpieczeń.

W3BCLOUD stworzy rozwiązania w oparciu o oprogramowanie dostarczone ze strony ConsenSys oraz sprzętu specjalnie do tego zaprojektowanego od AMD. Obie firmy połączą najlepiej wypracowane rozwiązania, aby W3BCLOUD mógł wspierać różnego rodzaju obciążone sieci i aplikacje. To rozwiązanie jest przeznaczone szczegolnie dla instytucji rządowych i przedsiębiorstw komercyjnych.

Kompatybilność


Rozwiązania optymalizujące sieci za pomocą W3BCLOUD mają także za zadanie przyspieszyć adopcję zdecentralizowanych aplikacji.

Wzmocnienie mocy komputerowej w sieciach blockchain z przewodnią technologią AMD będzie bardzo korzystne dla adopcji zdecentralizowanych systemów na całym świecie. Połączenie sprzętu (ang. hardware) i oprogramowania (ang. software) stworzy nową warstwę infrastruktury i umożliwi szybsze rozprzestrzenianie się technologii blockchain. – powiedział Joe Lubin, założyciel ConsenSys i współtwórca Ethereum.


Z kolei ze strony AMD Joerg Roskowetz, dyrektor ds. zarządzania produktem powiedział:

Jesteśmy podekscytowani pracą z ConsenSys, zapewnieniem im dostępu do najwyższej jakości sprzętu zdolnego do lepszego skalowania i rozprzestrzeniania zdecentralizowanych sieci. Jest to bowiem serwis cieszący się dużym zainteresowaniem ze strony korporacji i rządów szukających rozwiązań swoich problemów. Znajdujemy w nim rozwiązania dotyczące inteligentnej identyfikacji, korporacyjnych centrów danych czy health ID (tracking). To wszystko w zamiarze będzie licencjonowane i zarządzane przez łańcuch dostaw.Deweloperzy


ConsenSys to globalna formacja, grupa technologów, deweloperów i przedsiębiorców tworząca ekosystem zdecentralizowanych aplikacji. Głównie skupiają się na sieci Ethereum i budowaniu smart contracts, a zatem wypracowaniu korzystnych rozwiązań dla firm. Poza tym wierzą w rozwój następnej rewolucji internetowej, nazywając ją “Web 3.0”.

AMD to firma, która dostarcza od ponad 45 lat sprzęt komputerowy dla setek milionów konsumentów, a także dla największych firm świata. Firma mocno wspiera branżę gier czy centra danych operując na całym świecie.

O udziale Halo Holdings w projekcie nie wiemy za wiele, poza tym, że zajmują się technologią i prywatnymi inwestycjami.

Co sądzicie o współpracy ConsenSys z AMD? Czy kompatybilność sprzętu z oprogramowaniem jest wymagana? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze