Coinbase Wallet akceptuje Bitcoin Cash (BCH) i Litecoina (LTC)

źródło: pexels/pixabay
2 043

Amerykańska platforma kryptowalutowa Coinbase poinformowała o rozpoczęciu akceptacji Bitcoin Cash (BCH) oraz Litecoina (LTC) w swojej aplikacji mobilnej Coinbase Wallet. Zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS, będą mogli korzystać z nowych opcji portfela. Coinbase Wallet to aplikacja mobilna, która początkowo obsługiwała Ethereum oraz tokeny ERC20 i ERC721. Coinbase zamierza rozszerzyć swoją ofertę o jeszcze większą ilość akceptowanych kryptowalut

Coinbase Wallet to aplikacja mobilna, która początkowo obsługiwała wyłącznie Ethereum (ETH) i tokeny ERC-20, ERC-721. Coinbase oświadczyło, iż nowa aktualizacja portfela przyniesie wsparcie dla LTC. Ponadto, możliwość przechowywania i wysyłania LTC zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom na iOS i Androidzie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dodatkowo firma planuje wspierać testnet Litecoina dla programistów. Aby przejść do testnetu, należy udać się do ustawień zaawansowanych portfela.

„Naszym celem z Coinbase Wallet jest stworzenie wiodącego na świecie portfela kryptograficznego. Coinbase Wallet obsługuje aktualnie Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic i ponad 100 000 różnych tokenów ERC-20 i kolekcjonerskich ERC721 zbudowanych na platformie Ethereum. Dodanie wsparcia dla kryptowaluty Litecoin jest ważnym kolejnym krokiem w tym kierunku.” – oświadczył zespół Coinbase

coinbase kryptowalut bitcoin

Coinbase Customer

Firma posiada dwie różne opcje przechowywania kryptowalut (Coinbase Customer i Coinbase Wallet), które różnią się od siebie w dość charakterystyczny sposób. „Coinbase Consumer” to tak naprawdę usługa brokerska w handlu walutami cyfrowymi. Dzięki tej usłudze, jednostka centralna Coinbase może działać jako opiekun, przechowując waluty cyfrowe tuż po zakupie. W przeciwieństwie do platformy Customer, Coinbase Wallet to zwykły portfel kryptowalutowy, obsługiwany przez użytkowników i przeglądarkę zdecentralizowanych aplikacji dApps. Oznacza to, że ​klucze prywatne są przechowywane bezpośrednio na urządzeniu, a nie w scentralizowanej sieci, takiej jak Coinbase Consumer.

Coinbase pozyskało kolejną spółkę

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o nabyciu spółki Blockspring przez platformę Coinbase. Coinbase nabyło start-up Blockspring, który pracuje przy gromadzeniu i przetwarzaniu danych, a szczególnie interfejsu programowania aplikacji (API). Zgodnie z oświadczeniem Blockspring, firma będzie nadal działała jako niezależne ogniwo, a ich produkty nie ulegną żadnym zmianiom dla obecnych i nowych klientów.

Używacie portfela Coinbase Wallet? Co o nim sądzicie? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze