Coinbase pozyskało start-up specjalizujący się w API

źródło: pexels/pixabay
699

Amerykańska platforma kryptowalutowa Coinbase nie przebiera w środkach i nabywa kolejną spółkę, w ramach globalnego rozrostu firmy. Coinbase nabyło start-up Blockspring, który pracuje przy gromadzeniu i przetwarzaniu danych, a szczególnie interfejsu programowania aplikacji (API). Zgodnie z oświadczeniem Blockspring, firma będzie nadal działała jako niezależne ogniwo, a ich produkty nie ulegną żadnym zmianiom dla obecnych i nowych klientów. 

Blockspring pomaga firmom korzystać z danych z interfejsów programowania aplikacji (API) oraz zarządzaniu danymi. Jak podaje TechCrunch, Blockspring zaczęło jako firma skupiona na architekturze danych serverless, ale przestawiła swoje działania na usługę, która pozwala firmom wykorzystywać dane API. Obejmuje to cele takie jak tworzenie list i repozytoriów danych dla firm marketingowych, pomocy w sprzedaży i raportowaniu. Ponadto firma twierdzi, że współpracuje z tysiącami firm w zakresie zarządzania danymi oraz API.

Interfejs programowania aplikacji (API) to zestaw podprogramów, protokołów komunikacyjnych i narzędzi do tworzenia oprogramowania. Definiuje się za pomocą kodu źródłowego dla składników danego oprogramowania.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że zespół @Blockspring dołącza do Coinbase, aby pomóc nam budować nasze narzędzia programistyczne. Zbudowali imponującą platformę, która łączy setki różnych interfejsów API i jesteśmy podekscytowani, że mogą kontynuować swoją pracę w naszej firmie!” – napisał na twitterze Tim Wagner, inżynier w Coinbase

Działania giełdy w pozyskiwaniu nowych firm, jak i ogólnym rozwijaniu platformy, ogromnie zwiększyło wartość spółki. Według CNBC, wartość Coinbase mogła wzrosnąć do 8 miliardów dolarów – pięć razy więcej niż na początku 2017 roku. Stawia to Coinbase na czołowym miejscu pod względem najcenniejszych startupów na świecie kryptowalut.

Coinbase
źródło: pixabay.com

Coinbase – lider amerykańskiego rynku kryptowalut?

Zespół giełdy ciężko pracował w 2018 roku, dzięki czemu platforma uzyskało miano czołowego start-upu. Dodatkowo, firma dokonała wielu zmian w zakresie działalności giełdy kryptowalut, dodając nowe pary kryptowalutowe. Niedawno dodano również wsparcie dla Ethereum Classic, Zcash, 0x i Basic Attention Token. Platforma znana jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina oraz Bitcoin Cash. Polityka firmy skłania się ku akceptacji ogromnej ilości projektów, które według Coinbase – ukazują bezpieczne rozwiązania i są zgodne z lokalną jurysdykcją.

Co sądzicie o przyszłości platformy? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze