Coinbase rośnie w siłę! Ma już 30 milionów użytkowników

Coinbase rośnie w siłę. Wiodąca amerykańska giełda twierdzi, że ilość ludzi, którzy zakładają konto na platformie dosłownie idzie w miliony.

Potęga Coinbase

Alistar Milne, CIO Altana Digital Currency Fund, obserwuje od miesięcy liczbę użytkowników największej amerykańskiej platform kryptowalutowej. Jak się okazuje, Coinbase rośnie w siłę w zawrotnym tempie.

Giełda z San Francisco posiada w tym momencie 30 milionów użytkowników – z czego ostatnie pięć dołączyło do platformy w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Giełda uważnie selekcjonuje dostępne w ofercie kryptowaluty. W tym roku dodane do tradingu na Coinbase zostały między innymi XRP, EOS, Augur i Zcash. Zwiększyło się również znacznie wsparcie dla inwestorów instytucjonalnych. Wprowadzenie Coinbase Custody umożliwiło duzym inwestorom wejście w rynek oraz przechowywanie aktywów.

CEO platformy, Brian Armstrong, twierdzi, że giełda dopiero się rozkręca. Coinbase stanie się podmiotem o szerokich horyzontach, ekosystemem który da użytkownikom znacznie więcej niż tylko wymianę kryptowalut. Podczas niedawnej sesji AMA (ask-me-anything) Armstrong zdradził, że za pięć lat chce, aby Coinbase miało miliard użytkowników, którzy codziennie skorzystają z otwartego systemu finansowego oferowanego przez jego firmę.

Coinbase w rankingach

Coinbase Pro – gieła spod marki Coinbase jest aktualnie na 30 miejscu w rankingu giełd pod względem wolumenu. Mimo iż nie jest to podmiot tak często używany jak Binance, to jego marka i renoma są szczególnie istotne. Wprowadzenie którejś kryptowaluty na tę platformę w praktyce oznacza często wzrost wartoście tego danego aktywa. Jak się okazuje – niebezpodstawnie. Coinbase słynie z weryfikacji dostępnych coinów i do dzisiaj publikacja na platformie Coinbase Pro jest uznawane w branży za “znak jakości” danego projektu.

Komentarze