Coinbase odnotowuje 1,1 mld USD straty w II kwartale 2022

3 951

Coinbase odnotowuje 1,1 mld USD straty w II kwartale w związku z „szybkim i gwałtownym” spadkiem cen kryptowalut

Jest to największa kwartalna strata netto giełdy kryptograficznej od czasu notowania na giełdzie Nasdaq w kwietniu 2021 roku.

Gigant giełdy kryptograficznej Coinbase wskazał „szybkie i wściekłe” spowolnienie na rynkach kryptowalut jako przyczyny oszałamiającej straty netto w wysokości 1,1 miliarda dolarów w drugim kwartale 2022 roku. Nastąpił również znaczący spadek wolumenu obrotu i przychodów z transakcji.

To drugi z rzędu kwartał strat giełdy Coinbase kryptograficznej i największa strata od czasu jej notowania na giełdzie Nasdaq (Nasdaq) w kwietniu 2021 roku.

Wyniki, które również rozminęły się z oczekiwaniami analityków, zostały ujawnione w liście do akcjonariuszy z II kwartału 2022 r. z Coinbase z 9 sierpnia, w którym stwierdzono:

„Obecny kryzys przyszedł szybko i nagle, a zachowania klientów odzwierciedlają to, co na rynkach działo się w przeszłości”.

Coinbase powiedział, że II kwartał był „trudnym kwartałem”, w którym wolumen obrotu spadł o 30%, a przychody transakcyjne spadły o 35%.

„Na oba wskaźniki wpłynęła zmiana aktywności klientów i rynku, napędzana zarówno czynnikami makroekonomicznymi, jak i czynnikami kryptokredytowymi” – napisał.

Pomimo spadku przychodów z transakcji, analityk kapitałowy Morningstar, Michael Miller, powiedział agencji Reuters w raporcie, że chociaż:

„Coinbase nie zauważył masowej migracji ze swojej platformy […], jej użytkownicy stają się bardziej pasywni w inwestowaniu w kryptowaluty”.

Giełda kryptograficzna odnotowała przychody w wysokości 802,6 mln USD, co stanowi 45,1% spadek w porównaniu z poprzednim kwartałem i oszałamiający spadek o 153,1% w porównaniu z kwartałem poprzedniego roku. Strata netto, która wyniosła 1,1 mld USD, była spowodowana głównie 446 mln USD odpisami z tytułu utraty wartości bezgotówkowych spowodowanych niższymi cenami aktywów kryptograficznych w II kwartale.

Coinbase napisał jednak, że pomimo spowolnienia gospodarczego firma stara się dostosować do zmieniających się warunków rynkowych:

Aby obniżyć wydatki i poprawić marże zysku, Coinbase zredukował 18% pracowników w czerwcu, a także przyjął podejście „wstrzymaj, utrzymaj i ustal priorytety” w zakresie rozwoju produktu:

„Ogólnie rzecz biorąc, pełne uświadomienie sobie finansowego wpływu naszych działań zajmie trochę czasu, ale obniżyliśmy całoroczny zakres wydatków w zakresie technologii i rozwoju oraz kosztów ogólnych i administracyjnych”.

Wśród tych priorytetowych produktów znajdują się aplikacja detaliczna Coinbase, Coinbase Prime, Staking, Coinbase Cloud i inne aplikacje Web3.

Miller zauważył jednak, że „redukcja raczej nie przywróci rentowności przy obecnych poziomach generowania przychodów”.

Patrząc w przyszłość, Coinbase powiedział w komunikacie, że spodziewa się, że „miękkie warunki na rynku kryptowalut” z drugiego kwartału utrzymają się do trzeciego kwartału 2022 r. Firma powiedziała, że ​​spodziewa się dalszego spadku całkowitego wolumenu obrotu i średnich przychodów z transakcji na użytkownika, chociaż spodziewa się wzrostu przychodów z opłat abonamentowych i serwisowych.

Cena akcji Coinbase spadła o 10,55% we wtorek po opublikowaniu wyników za II kwartał i w momencie pisania tego artykułu jest wyceniana na 87,68 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze